2 hloupé mýty, které přežívají generace

Od útlého věku nás rodiče zásobují někdy až bizarními výroky, jejichž poselství si sebou přinášejí zase ze svého mládí. Mýty, které dokázaly přežít generace a bez povšimnutí se usídlit v hlubinách zakódované pravdy. Přes to se jedná o absolutní nesmysly, o čemž deklarují i výzkumy vyvracející jejich pravdivost. Podívejme se na dvě nejznámější polopravdy z naší společnosti.

 

Více jak jedno vejce týdně vás zabije

Po několik dekád byla vejce symbolem rizikové potraviny. Říkalo se, že více jak jedno zkonzumované vejce týdně dokáže člověka i zabít. Vysoký obsah cholesterolu je postavil do šedého stínu, z kterého se doposud nemohou vymotat. Při tom američtí odborníci již dávno objasnili, že cholesterol si tělo produkuje nezávisle na tom, co právě jíme. Cholesterol se v cévách neusazuje a rozhodně nezpůsobuje mrtvici.

 

Pití kávy a infarkt

 Nejpopulárnější nápoj dělaný na tisíce způsobů je známý po celém světě. Není tedy divu, že okolo konzumace kávy poletuje tolik mýtů. Spojuje se s dehydratací, což bylo vyvráceno stejně tak jako navýšené riziko infarktové příhody.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *