Takto vypadají toužebně očekávané brýle pro virtuální realitu

Ti, kteří se zabýváte technologií, jste už určitě slyšeli název Magic Leap. O virtuálních brýlích se už léta objevují videa, z nichž nám padala čelist. Nyní je konečně Magic Leap představili.


Velmi nespěchali a mnozí se domnívali, že za efektními demo videi nestojí žádný produkt a celé je to jen natahování času, aby Magic Leap vytáhli ze svých podporovatelů, co největší množství peněz (dosud je to téměř 1,9 miliard dolarů). Naštěstí se tak nestalo a Magic Leap všem předvedl, co jim tak dlouho trvalo.


Brýle jsou podstatně menší než Microsoft Hololens, především díky hardwaru, který se podařilo externě vtěsnat do menší krabice, kterou si můžete připnout na dřík. Ve srovnání s Hololens to ale není jediný rozdíl, Magic Leap One také nabízí mnohem širší úhel pohledu a na zobrazení virtuálních objektů používá jinou technologii.

Ve srovnání s Hololens to ale není jediný rozdíl, Magic Leap One také nabízí mnohem širší úhel pohledu a na zobrazení virtuálních objektů používá jinou technologii.Zdroj: Magic Leap

Šest kamer na brýlích umožňuje zařízení přesně sledovat naši pozici, takže se můžeme volně pohybovat a ovládat jej pomocí regulátoru detektoru pohybu.

Šest kamer na brýlích umožňuje zařízení přesně sledovat naši pozici, takže se můžeme volně pohybovat a ovládat jej pomocí regulátoru detektoru pohybu.

Zdroj: Magic Leap

Magic Leap zatím více neprozradili o svých VR-okuliraoch, takže nevíme ani, jaký hardware se nachází v malé krabici. Neznámá je zatím i cena a také, kdy bude k dispozici. Zatím je jisté jen, že vývojářskou verzi, si budete moci objednat na příští rok.
5 x komentováno u “Takto vypadají toužebně očekávané brýle pro virtuální realitu

  1. Petr napsal:

    Uz aby to bylo na trhu 🙂

  2. Karel B. napsal:

    Otázka je, jestli na to bude normální čecháček mít. Určitě to bude drahá sranda a pro 97% obyvatel CZ nedostupná 🙁

  3. Le Novo napsal:

    Tak to je mazec, ty chci !!!

Comments are closed.