VÍTE, CO SE ZBYLÝMI JABLKY Z PODZIMNÍ ÚRODY? UDĚLEJTE SI ZDRAVOU DOMÁCÍ PŘESNÍDÁVKU

Zbyla vám ve sklepě ještě stále jablka z podzimní sklizně a už se vám tolik nelibí, abyste je jedli? Už vám došli i nápady co vše z nich udělat za recepty? Vyrobte si domácí ovocné přesnídávky, a to bez přidaného cukru i zahušťovadel. Bude vám stačit jen ovoce a voda. A máte zaučenou zdravou svačinu pro sebe a své děti bez přidaného cukru zahušťovadel či konzervantů. Příprava je snadná a zavařené skleničky vám dlouho vydrží, tedy než je sníte.

 

Pojďme se tedy podívat, jak na to:

Základem jsou jablka, voda a zavařovací sklenice

 

Postup:

Sklenice, do kterých chcete přesnídávku dávat důkladně vymyjte a dejte je společně s víčky do hrnce s vodou tak, aby byly celé ponořené, a 6–8 minut je vařte. Skvělým pomocníkem je nová vestavná indukční deska MORA VDIT 655 FF. Nejen, že můžete k vaření přizvat i vaše děti, kterým tak nebude hrozit nebezpečí, že se o plotýnku spálí, ale díky funkci PowerBoost přivedete vodu do varu výrazně rychleji. A abyste se nemuseli bát, že naopak vám uteče z hrnce funkce StayWarm zajistí udržování teploty na 70 °C.

Umytá jablka nakrájejte na čtvrtiny, odstraňte jádřince a s trochou vody poduste přibližně 10 minut. Občas promíchejte a jakmile se začnou oddělovat slupky opatrně je odstraňte. Dále je ještě chvilku povařte a teď přichází na řadu tyčový mixér. MORA nabízí šikovného pomocníka MSP 603 X s výkonem 600 W a plynulou regulací, díky niž vše rozmixujete krásně najemno a bez zbytečného nepořádku. S praktickými nástavci, které jsou k němu dodávány, pak budete za hvězdu kuchyně.

Rozmixovanou směs naplňte do vyvařených sklenic a zavíčkujte. Vše takto uzavřené dejte opět do hrnce s vodou a vařte asi 20 minut. Po zavaření skleničky obraťte dnem vzhůru a nechte do druhého dne vychladnout. Tyto přesnídávky, budou mít i delší trvanlivost, a navíc máte zdravou svačinku kdykoliv po ruce.

 

Důležitá rada na závěr:

Slupka se při vaření nechává proto, že obsahuje hodně pektinu, který pyré hezky zahustí.

MORA. Plná života od 1825.

Více na www.mora.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *