5 tipů k detoxikaci těla před jarem

Už to brzy začne, sezóna plavek se blíží. Diety, hubnoucí kúry, cvičení – nic z toho ale nebude mít účinek, pokud je vaše tělo unavené. Zkuste pár jednoduchých kroků pro každodenní detox, které vám pomůžou v cestě za vysněnou postavou i zdravím.

 

  • Voda – základ všeho je pravidelný a dostatečný pitný režim. Pijte, pijte, pijte, pomůžete tím tělu odplavit toxiny i se vám zlepší pleť. Jetsli vás nebaví obyčejná voda, přidejte plátky citrusů nebo bylinky.

 

  • Přemýšlejte, než něco sníte – fast food, stejně jako polotovary a jídlo z pytlíku nejsou nic dobrého ani zdravého. Vysoký obsah uhlohydrátů a mnoho dochucovadel k životu nepotřebujete a vaše tělo už vůbec ne.

 

  • Přírodní detox – přidejte si do jídelníčku potraviny, které mají samy o sobě detoxikační účinky. Listová zelenina, kurkuma, česnek, citrusy apod.

 

  • Hýbejte se – bez pohybu to nepůjde. Nemusíte hned začít trénovat na maraton, ale procházka rychlejší chůzí je dobrý začátek.

 

  • Myslete i na kůži – kůže je největší orgán, kudy toxiny opouštějí tělo. Pomozte jí pravidelným peelingem a kartáčováním na sucho, obnovíte funkce lymfatického systému a podpoříte cirkulaci krve.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *