Dámské tenisky i k sukni nebo saku

Tenisky jsou pravděpodobně nejoblíbenějším typem dámské obuvi. Každá žena si čas od času ráda obuje lodičky, v zimě vysoké kozačky, v létě zase sandálky. Tenisky jsou však univerzální typ obuvi na celý rok, a především jsou neskutečně pohodlné.

Ženy 21. století mají štěstí. Zatímco dříve byly dámské tenisky považovány spíše za sportovní obuv, dnes už není vůbec žádným módním faux pas vzít si je k sukni, šatům, nebo dokonce saku.

 

Ne každé tenisky se hodí k sukni a šatům

Samozřejmě nejsou tenisky jako tenisky. Pokud si obujete svítivě zářivé boty, v nichž chodíte běhat, a k nim obléknete romantické šaty, výsledek nebude ideální.

Pro kombinaci s šaty a sukněmi jsou nejvhodnější tenisky jednobarevné, nejlépe černé nebo bílé. Ty se nemusíte bát obout prakticky k žádné barvě. Vhodné jsou tenisky nízké, ke sportovním šatům nebo džínovým sukním případně i s vyšší pěnovou podrážkou ve sportovnějším vzhledu.

 

Casual styl aneb tenisky a sako

Ve městech je velmi oblíbený také tzv. casual styl, tedy styl, v němž kombinujete společenské kousky oblečení s ležérními. Příkladem takového outfitu může být právě sako, bílé tenisky a džíny nebo chico’s kalhoty. Dámské oblečení ve stylu casual je zaměřeno především na pohodlí, a to vám poskytnou právě tenisky.

 

Tenisky na podpatku i se zateplením

Zdá se vám celá ta myšlenka tenisek k sukni dobrá, ale patříte k nižším ženám, které uvítají, když obují lodičky, aby trochu podpořily svou výšku? Žádný problém, seženete totiž i tenisky na podpatku či na platformě.

Svých oblíbených pohodlných tenisek se nemusíte vzdávat ani v zimě. Běžně se vyrábí zateplené tenisky s kožíškem, jež bez problémů zastoupí i sněhule. Do hor samozřejmě vhodné nejsou, ovšem městskou zimu v nich odchodíte bez omrzlých končetin.

Nebojte se tenisek, outfitu dodají šmrnc a mladistvý vzhled. Stačí si jen vybrat ty správné.