Dětská kuchyňka – dárek, který potěší i naučí

Vybrat vánoční dárek pro malé ratolesti představuje pro mnoho rodičů doslova nadlidský úkol. Ne, že by hraček nebylo na trhu více než dost. Najít ovšem takovou, která podpoří jejich rozvoj, něco je naučí a ke všemu z ní budou mít i radost, to už je pořádný oříšek.

 

Oblíbená stálice

Existuje ale jedna stálice, která se na předních místech žebříčku popularity vyhřívá už hodně dlouho a v dohledné době se na tom s největší pravděpodobností nic měnit nebude – dětská kuchyňka. O dětech je známo, že velice rády napodobují činnosti rodičů. Milují, když mohou být pomocníky, asistovat při přípravě nedělního oběda nebo pečení cukroví. Prostor kuchyně však pro ně skýtá mnoho nástrah a nebezpečí v podobě ostrých předmětů a horkých sporáků. Kuchyňka pro děti ale všechna tato rizika eliminuje, a to aniž by děti měly pocit, že jsou o něco ochuzené.

 

Zábava i poučení

Dětské kuchyňky jsou vlastně takové zmenšeniny těch „opravdových“ kuchyní. Vyvedeny bývají do nejmenších detailů, nechybí v nich spotřebiče, nádobí, ani potraviny. Vaši potomci se tak tady mohou naplno vyblbnout, aniž by hrozilo, že by přitom přišli k úrazu. Při hraní uplatní svoji fantazii, stávají se z nich šéfkuchaři a šéfkuchařky, kteří dovedou vykouzlit neodolatelné pochoutky. Při tom všem zároveň rozvíjí jemnou motoriku, osvojují si základy práce v kuchyni a učí se řadu cenných věcí, například jak funguje mikrovlnka, trouba, sporák či jak se pracuje s kávovarem.

 

Hračka, která neomrzí

Pokud se rozhodnete jim takové jejich království dopřát, pak vězte, že čím bude propracovanější, tím déle si s ní váš potomek vydrží hrát a jen tak ho neomrzí. Šikovnou „vychytávku“ nabízí kuchyňky se zvuky, které připomínají reálné zvuky při vaření a dělají tak celou činnost zábavnější a opravdovější. Při nákupu se soustřeďte na to, aby hračka splňovala bezpečnostní standardy a zároveň vyhovovala dětem svou velikostí, funkčností i designem. Pokud se vám to povede, vaše ratolesti budou nadšené a stanou se z nich doslova mistři vařečky!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *