Jak prodat firmu výhodně a bez starostí

Vybudovali jste vlastní firmu a teď přemýšlíte nad jejím prodejem? Nebo vás k prodeji přinutily nějaké okolnosti? Ať tak či tak, prodej firmy se řadí mezi velice významný milník lidského života, na který se vyplatí být rozhodně připraven. Často jde o časově náročnou a složitou záležitost, kdy se bez řádné přípravy neobejdete. Víte, jak začít a usnadnit si celý prodej?

 

Jak začít?

Před samotným prodejem firmy je vhodné si ujasnit řadu věcí, které se stanou předpokladem úspěšného prodeje. Je třeba si ujasnit zejména důvod prodeje, obsah prodeje a také vaše očekávání. Ještě před samotným prodejem firmy se vyplatí také shromáždit dostatek informací o vaší firmě, které přesvědčí případného zájemce o výhodné investici. Určitě se vyplatí uvést všechny významné plusy a zároveň neopomenout mínusy, které dodají na důvěrnosti. Kupující si beztak firmy na prodej ověřují. Nakonec před prodejem se ještě vyplatí odstranit pokud možno všechny nedostatky a pokusit se tak o zvýšení hodnoty celé firmy.

 

Využijte služeb specializovaných společností

Pro prodej zavedené firmy se také vyplatí využít služeb společností, které se na prodej firem specializují. A to zejména tehdy, chcete-li ušetřit čas, zvýšit šance na úspěch a dosáhnout vyšší ceny. Výhodou specializovaných firem je, že v oblasti prodeje i nákupu firem mají dlouholeté zkušenosti a disponují týmem zkušených poradců a odborníků. Díky tomu získáte nejen vyšší šanci na úspěch prodeje, ale neopomenete ani žádné právní a jiné náležitosti, které by se vám nemusely v budoucnu vyplatit.

 

Na koho se obrátit

Obrátit se můžete například na českou rodinnou firmu COPRA, s. r. o., která se zaměřuje na pomoc majitelům při nákupu a prodeji firem již 28 let. Od svého založení pomohla již desítkám podnikatelů, díky čemuž získala v oblasti M&A bohaté zkušenosti. Mezi jejich reference se řadí takové společnosti jako jsou KOH-I-NOOR, Strabag, OMV a mnohé další. Rádi poradí a úspěšně dovedou i vaši firmu k prodeji. Více informací o firmě získáte na webových stránkách společnosti.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *