Jak se vyrábí granule pro psy?

Domácí mazlíčci jsou dnes běžnou součást našich domů a bytů, mezi ty nejčastější společníky počítáme kočky a psy. Chceme pro ně jen to nejlepší, a to i v krmení.

 

Kvalitní suroviny

Snad ještě naše babičky a dědové krmili psa zbytky od stolu, dnes už naštěstí máme mnoho jiných možností, které jsou pro psí zdraví mnohem prospěšnější. Přirozenou stravou je samozřejmě maso, často ale nemáme možnost skladování nebo čas pro takový typ krmení, krmíme proto granulemi. Těch je na trhu obrovské množství druhů, a stejně jako u našich potravin, vyplatí se číst složení. Nekvalitní granule plné obilí a brambor jsou sice levné, ale pro psí žaludek ne úplně vhodné.  Kvalitní vstupní suroviny se samozřejmě podepíšou i na ceně, do které se započítávají také kompletní výrobní náklady, přeprava granulí k balení a expedici a další položky.

Moderní technologie

Mnoho dobrých značek si suroviny pečlivě vybírá, aby pod svým logem mohly nabídnout jen to nejlepší. Liší se také technologie zpracování, mezi ty nejběžnější patří pečení, extrudování a lisování granulí za studena. Výrobce musí dodržovat přísné normy během celého procesu výroby granulí až po jejich expedici. K tomu pomáhají i různé stroje, potrubí a přepravníky. Výrobci mají pečlivě sestavené receptury, ve kterých nechybí maso, bylinky a ovoce, aby výsledné granule dodaly psovi veškeré potřebné živiny, vitamíny i minerály. Poměry jednotlivých surovin jsou jasně stanovené a jejich dodržování a snadné dávkování pomáhají opět zvládat moderní stroje a potrubní systémy. Přesné složení samozřejmě tají, stejně jako technologie zpracování. Vždy se ale renomovaní výrobci snaží, aby právě jejich granule byly opravdu kvalitní a dobře hodnocené samotnými zákazníky.

Způsob výroby a složení jsou důležité, spokojený by ale měl být především pes. Než se z jednotlivých surovin stane granule a skončí ve psí misce, urazí dlouhou cestu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *