Jak vybrat a koupit nové auto

Rozhodli jste se, že si koupíte nové auto a řešíte, co všechno byste měli při výběru vozu zohlednit. Myslete na své priority, na to, k čemu budete auto využívat a stanovte si i rozpočet, který vám může při výběru výrazně pomoct.

 

Co od auta chcete

V první řadě byste měli vědět, co přesně od auta chcete. Chcete rodinný vůz s bezpečnostními prvky, jako jsou airbagy, protiskluzový systém ASR a podobné, nebo chcete sportovní vůz pro dva, který bude zabezpečen kvalitním alarmem a autoklíčem s imobilizérem. Možná sháníte menší vůz na nakupování nebo větší pracovní vůz, který vám bude pomáhat s podnikáním. Všechny tyto požadavky si klidně sepište na seznam a až poté pokračujte v rozhodování.

 

Oblíbená značka

Při výběru auta můžete zohlednit také svou oblíbenou značku vozidel. Můžete mít ověřenou značku, která pro vás symbolizuje bezpečí a kvalitu. Každá značka má pak vozy většinou kategorizované, jako vozy pro rodinu, sportovní nebo terénní vozy. V ideálním případě pak navštivte specializovanou prodejnu a auto si před koupením zkuste i projet. Nemusíte se bát koupit auto ani z bazaru nebo od soukromého prodejce. Vždy si však zkontrolujte jeho technický stav.

 

Servis a služby

Koupě nového auta s sebou přináší také řešení, jak budete auto servisovat, opravovat a zda máte v okolí dostupné autoservisy. Ihned po zakoupení auta si nechte udělat náhradní autoklíč s imobilizérem a přejdete tak problémům, při ztrátě nebo třeba zabouchnutí klíče. Najděte si také servis, kam budete jezdit pravidelně, například opravit řídící jednotku, opravit tachometr nebo na pravidelné servisní prohlídky.

 

Finance a investice

Investice do auta se vám může zdát velká a může výrazně zasáhnout do rodinného rozpočtu. Myslete však na to, že tato investice se vám vrátí, zkuste si spočítat, kolik byste projeli peněz, kdybyste jezdili všude hromadnou dopravou, taxíkem nebo vlakem. Připočítejte čekání na dopravu a čas strávený na cestách a zjistíte, že alespoň jedno auto v rodině se vám rozhodně vyplatí.

 

Priority a požadavky

Mezi další požadavky, které budete řešit, patří určitě vzhled auta, jeho barva, jeho technické vybavení, systémové funkce, technologické vymoženosti, které vám mohou ulehčit například parkování, popřípadě zabezpečení proti krádeži. V takovém případě se nebojte do nového auta nainstalovat kvalitní autoalarm, podpořit bezpečnost GPS sledovacím systémem a nebojte se ani autoklíče s imobilizérem, který si můžete v případě problémů nechat opravit nebo překódovat.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *