Nebojte se čepic!

Z nebe chvilku padá sníh, pak fouká studený vítr a padá mlha, k tomu mrazivé teploty a nechuť nastydnout. Vzít si na hlavu čepici nám ale brání strach o účes. Jak být v teple a přitom vypadat skvěle?

 

Bez nachlazení

Kulichy, různé čepice i čelenky jsou trendy a i rádi bychom je nosili a ochránili se tak před vlivem chladného počasí a rizika nachlazení. Když si ale, zvláště ženy, dají velkou práci se svým účesem a péčí o vlasy, to poslední, co chceme, je vše schovat do culíku pod čepici a po jejím sundání mít místo nadýchaného účesu jen uplácnutou helmu. A tak v rámci módy a krásy často chodíme venku bez čepice nebo alespoň čelenky a pak zbytečně doma ležíme u horkého čaje s rýmou a ucpanými dutinami. Přitom už naše babičky říkaly, že hlava a nohy musí být vždy v teple. Jak skloubit touhu po dokonalém vzhledu s péčí o své zdraví?

 

Upravené i pod čepicí

Jsou chvíle, kdy si s klidným srdcem můžeme vlasy stáhnou do culíku nebo copu a nic neřešit, třeba když se chystáme na sjezdovku. Zamotané prameny vlasů v lyžařských brýlích nejsou nic, o co bychom stáli, a lépe je schováme pod helmu. Mimo sportovní aktivity ale chceme vypadat dobře a pak je potřeba mít vlasy na první pohled zdravé a lesklé, abychom je mohli nechat rošťácky rozpuštěné koukat z pod čepice. V zimě je důležitá jejich výživa, dopřejte tak své hřívě kvalitní balzámy a masky a nezapomínejte, že déšť nebo sníh jsou často viníky krepatění a neupraveného vzhledu. S tím může pomoci žehlička na vlasy Orava, která vyhladí jednotlivé prameny, dodá jim tak lesk a pod čepicí tak budou vypadat skvěle rozpuštěné. Žehlička vám pomůže i některé prameny zkrepovatět a zvýšit objem vlasů, po sundání čepice tak bude váš účes vypadat stále skvěle. Žehlení je pro vlasy šetrné, keramické destičky se postarají o rovnoměrné rozložení teploty a vše vlasy tak budou lesklé a hebké už na první pohled.

Nechte zpod čepice vykukovat jen pár pramenů nebo naopak vlasy rozpusťte a nechte je volně poletovat v zimním větru kolem čepice. Zdravé a lesklé vlasy vás budou zdobit i v zimě a slušivý kulich nebo módní čapka vás ochrání před nachlazením.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *