Nejoblíbenější garážová vrata současnosti jsou ta sekční

Při stavbě nebo rekonstrukci rodinného domu se dostaneme k rozhodnutí, zda garáž ano nebo ne. Pokud na ni máme místo, je určitě vždy správná odpověď ano.

 

Vrata jsou nutností

Někdy třeba místo garáže využijeme prostor pro další místnost a garáž chceme řešit samostatně až později. Většinou totiž v garáži máme kromě auta i další úložné prostory, malou dílnu nebo prostor pro odložení nepotřebných věcí, nářadí a sezónního oblečení. Navíc můžeme přes garáž projít do domu ihned z auta, což je velmi praktické. Aby vše sloužilo jak má a nemuseli jsme se bát počasí ani zlodějů, musíme mít kvalitní garážová vrata. V současné době jsou nejoblíbenější sekční garážová vrata pro jejich pohodlné ovládání a jednoduchou instalaci. Na výběr je mnoho variant, vybrat si tak můžete design a zpracování přesně podle vašich představ.

 

Jak otevírat

V první řadě je ale dobré si rozmyslet, kterým směrem se budou vaše vrata otevírat. Garážová vrata sekční se otevírají zasouváním jednotlivých sekcí po kolejnicích pod strop garáže, tedy není potřeba téměř žádný prostor před garáží jako v případě klasických dvoukřídlých vrat. Jsou tak vhodným řešením všude tam, kde je potřeba šetřit prostorem a nebo není možné otevírat vrata klasicky ven, například při výjezdu přímo do silnice. Jednotlivé sekce jsou k sobě spojené pružnými spoji a tak je zasouvání plynulé a pohodlné. Dobrým pomocníkem je i dálkové ovládání vrat, díky kterému můžeme jedním stisknutím ovladače otevřít garáž už při příjezdu a nezdržovat se tak vysedáním z auta a otevíráním garáže pro umožnění vjezdu. Pro co nejlepší využití můžete na svá vrata dodat různá madla, kliky nebo okna podle přání.

 

Nízký otvor pro vjezd

Pokud máte garáž již hotovou a nejsou možné stavební úpravy, může nízký otvor pro vjezd znamenat problém pro instalaci sekčních vrat. Kolejnice potřebují určitý prostor, do kterého se sekce vrat zasouvají a tak může dojít ještě ke snížení vjezdu. Pak jsou řešením posuvná vrata, která fungují na stejném principu jako ta sekční, ale k zasouvání nedochází pod stropem, nýbrž podél stěny. Tím se ušetří místo u stropu garáže a tedy i vjezdu.

Výběr správných vrat záleží na dispozicích garáže i vašich požadavcích, abyste vždy pohodlně zajeli a vyjeli s ohledem na okolí garáže.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *