Proč ženy podvádějí? Víme, co je žene do náruče milenců!

Nevěru je zvykem připisovat spíše mužům, ale ani ženské pokolení není výjimkou. Co přivádí ženy k aférám? Monogamie není pro člověka přirozená, jak tvrdí Dr. David Buss z University of Texas. Člověka po miliony let formovaly silné evoluční tlaky, které ženy naprogramovali k tomu, aby nevěru udržovali s náhradními partnery. Životy totiž byly krátké a obvykle končily hroznou smrtí. Pro zajištění sebe i své rodiny si něžnější pohlaví stále hledalo nové partnery.

Naprogramované na nevěru

Nejen dnes, ale i před miliony let se ženy dožívali vyššího věku než muži – u nich to bylo spíše vzácností. Ti umírali mnohem dříve, ohrožovaly je jejich nemoci, zranění při lovu, když chtěli sehnat potraviny pro svou rodinu a také smrt při soubojích a válkách, do nichž byli vysláni. Ženy tak mohli přijít o partnera mnohem dříve. Když ztratili svého muže, přišli současně o otce svých dětí a také o živitele. Proto se považovala nevěra v době kamenné zcela za normální. Žena přece potřebovala zabezpečit sebe a své děti, proto přišli na řadu náhradníci.

Je zajímavé, že dodnes máme stejné pudy, i když průměrná délka života se zvýšila a ve společnosti se přisuzuje život s jedním partnerem. Ženy jsou k aférám jednoduše naprogramované. Poohlížejí se stále po vhodných alternativách kolem. Jak dodal David Buss, ženy potřebovali partnery, aby je podporovaly a také na ochranu a zabezpečení zdrojů.

A tak je tomu v podstatě i v současnosti. Na druhé straně, dnes jsou často nevěrné i ty ženy, které žijí ve šťastném a stabilním vztahu. Údajně se tak vlastně rozhodují, zda stojí za to zůstat s dotyčným nebo ne. Také nevěra slouží jako pojištění partnera.

Podle dailystar.co.uk existuje důkaz o tom, že nevěra může být v naší DNA. Může za to gen nebo soubor genů. Nedávná studie 181 mužů a žen, vedená výzkumníky z Binghamtonské University naznačila, že polovina všech lidí nosí v sobě gen, kvůli kterému mají větší sklony k nevěře. Podle vedoucího výzkumu Justina Garcia ti, kteří mají v sobě gen DRD4  „mají častěji nezávazný sex, včetně různých afér“.

I přes neoficiální tvrzení o podvádění, zatím žádná studie neukázala, zda jsou lidé náchylní k monogamii nebo ne. Zřejmě je to individuální a záleží na každém, jaké hodnoty preferuje ve svém životě.