Ptáte se, co potřebuje vaše dítě do školky?

Čas letí. Ani se nenadějeme, bude tu začátek školního roku a dítka opět poputují do škol a školek. Na tento okamžik je nutné se dobře připravit.

V první řadě si připravte seznam všech nezbytností, bez nichž se dítko ve školce neobejde. O co se jedná? Vaše dítko v každém případě bude potřebovat čisté a pohodlné oblečení. Především pohodlné, tedy tričko, tepláky, legíny, sukýnku a zástěrku. Při jejich výběru myslete především na jeho pohodlí. Děti si ve školkách hrají na zemi, cvičí, malují si, zkrátka se věnují aktivitám, při nichž se oblečení snadno zašpiní. Proto nemá smysl do školky dítěti oblékat žádné designové kousky. Nepohodlné ale mohou být i klasické džíny.

Jmenovky na oblečení pro děti

Jmenovky na oblečení jsou nepostradatelné. Myslete na to, že děti se ve školkách i několikrát denně převlékají. Hrozí tak, že si oblečení zamění. Proto je vhodné ho nějak odlišit, ať již výšivkou nebo razítkem, na základě níž si tričko dítě, popřípadě učitelka pozná. Velmi praktické v tomto ohledu jsou razítka na oblečení, které na oblečení jedním stiskem otiskne jméno dítěte i s vybraným motivem. Potisk je samozřejmě voděodolný, oblečení je možné prát v pračce i sušičce a samotné razítko vydrží až tisíc otisků. A při samotném otiskování můžete zaměstnat i samotné dítka. Vězte, že si užijí spoustu zábavy. A pořídíte-li si ještě náhradní náplň pro razítko na textil – na oblečení, budete mít před sebou dalších šest tisíc otisků.

Pohodlná obuv do třídy

Tímto však výčet nezbytností, které bude dítě potřebovat do školky, zdaleka nekončí. Pořídit mu budete muset pohodlné přezůvky do třídy. Nikoliv pantofle, které se z bezpečnostních důvodů malým dětem nedoporučují. Nejlepší jsou kvalitní bačkůrky správné velikosti, tedy ani malé, ale ani velké. Dítko nesmí tlačit ani mu z nožičky padat. Počítejte s tím, že bačkůrky mu budete pořizovat zhruba každý půl rok, dětská noha totiž velmi rychle roste.

Pyžamo a noční košile

Některé děti ve školách i spí. Pokud tak bude činit i vaše dítě, budete muset do školkové výbavy přidat i pohodlné pyžamo. A k němu náhradní spodní prádlo a oblečení pro případě nějaké nehody. Dítě se může polít šťávou, potřísnit vodovkami, ale třeba i počůrat. Na všechny tyto případy je třeba se připravit.

Oblečení pro pobyt venku

Děti ve školkách, jak je vám jistě známo, rovněž chodí na procházky a hrají si na venkovních hřištích. Nutné proto bude oblečení pro pobyt venku, které bude vyhovovat aktuálnímu počasí. I v létě dítě bude potřebovat pláštěnku a holínky. A k nim další pohodlné boty pro venkovní procházky. V zimě se pak jedná o zimní bundu, čepice, šály a rukavice. Zkrátka ho vybavte tak, aby dítěti nebyla zima a neprofouklo. Rovněž zvolte takové oblečení, u kterého nebude vadit, když se umaže.

Hygienické potřeby

Každé dítě dále ve školce potřebuje svůj ručník (ten přímo musí být označen jmenovkou) a hygienické potřeby, jako jsou toaletní papír, papírové kapesníčky a vlhčené kapesníčky. Ty se většinou vybírají několikrát za rok.

Domluvte se s vedením

Mějte na paměti, že každá školka to může mít jinak. Proto si před nástupem dítěte do školky vyžádejte seznam všech nezbytností, které bude vaše dítko ve školce potřebovat, prodiskutujte s vedením školky. Většina z nich má pro tyto účely připravený seznam.

Dítě na školku připravte

Navoďte doma příjemnou atmosféru, k tomu dokonale poslouží například aroma lampa – difuzér doterra, která provoní celý byt. Dítko bude potřeba na školku připravit také po psychické stránce, proto ji s dostatečným předstihem navštivte a představte mu paní učitelku. Ta ho určitě školkou provede a vysvětlí mu, co ho čeká a nemine. A hodně s dítětem o tom, co má před sebou, mluvte. Ujistěte ho, že se nemá čeho bát a vše určitě zvládne.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *