Samsung vydělá na iPhone X více než na vlastním Galaxy S8

Samsung není pouze výrobcem smartphonů či televizorů. Právě naopak, pod velký konglomerát spadá řadu dalších aktivit. Jednou z nich je i výroba součástek pro telefony. Tyto komponenty ale často používají i ostatní výrobci smartphonů. Může jít o různé čipy či displeje, přičemž i v tomto směru patří Samsung mezi největší hráče na trhu. To se nyní odrazí i na příjmech z prodejů nového iPhone X, kterému Samsung dodává hned několik součástek a velmi dobře na tom vydělává.

Pouze Samsung dokáže naplnit požadavky Apple

Nejnovější iPhone používá OLED displej, NAND čip a DRAM čip od korejského giganta. Ten je totiž jednou z mála společností, které dokáží v daném čase vyrobit takové velké množství potřebných komponentů pro připravovaný iPhone. Díky tomu Samsung z každého iPhone X získá přibližně 110 USD. Vzhledem k očekávanému poptávka po nové „desítce“ The Wall Street Journal předpokládá, že Samsung by z prodejů nového iPhonu mohl vydělat o 4 miliardy USD více než z vlastní vlajkové lodi Samsung Galaxy S8.

Konkurenti a partneři zároveň?

Divize Samsungu, která se stará o výrobu těchto komponentů, je zodpovědná za přibližně 35% celkových tržeb společnosti a objednávka od Apple představuje velkou část těchto tržeb. Je proto zajímavé sledovat, v jaké symbióze a zároveň konkurenci žijí výrobci smartphonů. Samozřejmě, aby Samsung skutečně vydělal více na iPhone X jako na vlastním telefonu, musí být novinka od Apple alespoň tak populární jako naznačují předpovědi. Je ale všeobecně známo, že iPhone je nejprodávanější model smartphonu na světě a nový iPhone X si přes vysokou cenovce jistě získá srdce mnoha fanoušků.