Šperky s hlubším významem

Pořizujete si věci, které o vás něco vypovídají? Nebo by jste rádi podarovali blízkou milovanou osobu a chtěli by jste dárkem vyjádřili své city? Šperky nemusí být jen klasickou ozdobou, mohou skrývat daleko hlubší myšlenku, než si dokážeme představit.

 

Srdce

Tento symbol netřeba velmi specifikovat. Jako znamení lásky je a vždy bylo používáno ve všech kulturách. Ať už jde o lásku mileneckou a nebo například mezi dlouholetými kamarády, poselství tohoto symbolu je víc než jasné. Šperky se symbolem srdce jsou také často předávány v rodině. Stále oblíbenější jsou zlaté prsteny s jemnou rytinou jmen nebo právě srdíčka.

 

Nekonečno

Ležatá osmička znázorňující nekonečno je velmi oblíbeným amuletem. Nekonečno je objekt nebo stav tak veliký, že se nedá změřit, nemá hranice. Proto si pod tímto pojmem každý představí něco jiného. Nekonečná odvaha, nekonečná láska, ale i návrat z konce na začátek. To vše je v tomto symbolu obsaženo. Velmi slušivé jsou nejrůznější zlaté náhrdelníky, kdy je nekonečno usazeno uprostřed a to v nejrůznějších provedení.

 

íž

Jeden z nejznámějších a také nejpoužívanějších symbolů, který si pro své náboženství vybralo mnoho skupin. Ovšem s křesťanstvím je spojován nejvíce. Jednotlivé náboženství si symbol kříže vykládají rozličně.

Základní náhled je rozdělení světa na 4 elementy, nebo také 4 světové strany. Křesťané v křížku vidí Kristovo vítězství nad smrtí a hříchem. Egypťané kříž uctívají jako symbol života, jiní si ho spojují se smrtí. Je evidentní, že duchovní význam kříže je nezměrný.

Šperky se symbolem kříže si oblíbili ne jen věřící. Například zlatýívěsek křížek je na trhu se šperky stále více žádaný. Vyrábějí se jednoduché hladké, ale i velmi zdobné s drahými kameny.

 

Čtyřlístek nebo podkova

Kromě dobrého zdraví se při blahopřání pronáší ono slovní spojení o štěstí. Jak se říká, s trochou štěstí se vše vydaří. Tyto dva talismany jsou vyjádřením štěstí a zdaru. Čtyři listy znázorňují oheň, vodu, vzduch a zemi. Podkova navíc chrání před zlem a špatnými vlivy. Dříve si ji lidé věšeli nad dveře, aby ochránili svou rodinu a dům. Dnes jsou velmi populární zlaté přívěsky čtyřlístků, které se darují novorozencům tzv. do peřinky.

 

Strom života

Symbol s neskutečně silnou duchovní silou je uctíván již od nepaměti. Strom vnímaný jako dárce plodů a hojnosti je spojen s matkou přírodou. Lídé na tyto místa chodily meditovat, rozjímat a v neposlední řadě přijímat energii, které přisuzovali léčebné schopnosti. Spojení s přírodou a samotná úcta k ní by měla na nositele takového amuletu přenášet pozitivní energii. Znázornění stromu života ve zlatnictví je v dnešní době opravdu úžasné. Nejrůznější zdobné prvky a kombinace různobarevného zlata udělají opravdu velkou parádu.




Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *