Sprchové vaničky jako nedílná součást sprchových koutů

Někdo si rád dopřává horkou lázeň ve vaně, někdo dává přednost rychlé sprše ve sprchovém koutě. I když vany patří mezi oblíbenou sanitu, mnoho domácností při rekonstrukci koupelny nakonec zvolí sprchový kout se sprchovou vaničkou, kterou zakoupíte v různém rozměru a hloubce. Co byste měli vědět o sprchových vaničkách?

 

Široký sortiment sprchových vaniček

Sprchováním ušetříte až třetinu vody a energií na její ohřev, než kdybyste si napustili vanu. Pro maximální pohodlí při sprchování jsou sprchové kouty opatřeny vaničkami. Nejčastěji se setkáte se základní velikostí 80 x 80 cm, ale sortiment vaniček se v posledních letech rozšířil a výjimkou nejsou ani 160 cm dlouhé modely. Některé firmy vám dokonce vyrobí vaničky na míru, zvlášť pokud máte atypický rozměr sprchového koutu.

 

Jaký seženete tvar a hloubku vaničky?

Klasické sprchové vaničky mají hloubku 3 cm. To ocení méně pohybliví lidé a senioři, kteří potřebují do sprchového koutu snadný přístup. V rodinách s malými dětmi pak naleznou uplatnění vaničky s hloubkou kolem 50 cm. Snadno je napustíte vodou a děti v nich mohou sedět jako ve vaně. Co se týče tvaru vaničky, přihlédněte k dispozičnímu řešení koupelny. V nabídce prodejců naleznete obdélníkové, čtvercové nebo čtvrtkruhové vaničky.

 

Levné i luxusní sprchové vaničky

Sprchové vaničky se vyrábí z několika materiálů. Setkat se můžete především s vaničkami z akrylátu, který se snadno udržuje, nemění svůj tvar a je mimořádně odolný. Navíc má skvělé tepelné a zvukové izolační vlastnosti. V moderních a luxusních koupelnách narazíte na keramické a mramorové vaničky s dlouhou životností. Do běžných koupelen se instalují vaničky ze smaltované oceli, které jen tak něco nepoškrábe.

Bezpečnost na prvním místě

Sprchové vaničky by měly být bezpečné a neměli byste po nich uklouznout. Z toho důvodu upřednostněte vaničky s protiskluzovou úpravou nebo z materiálů, které nejsou kluzké po styku s vodou. Pokud máte již nainstalovanou vaničku, která trochu klouže, opatřete ji protiskluzovými samolepicími pásky nebo podložkou. Výhodou pásků a podložek je to, že se dají snadno odstranit a neničí povrch vaničky.

 

Český výrobce sprchových vaniček RAVAK

Jestliže sháníte skutečně kvalitní sprchové vaničky, obraťte se na výrobce RAVAK, který se zaměřuje na komplexní řešení moderních koupelen v paneláku i rodinných domech. Zakoupíte u něj nejen sprchové vaničky, ale i veškeré koupelnové vybavení. Široký sortiment je zárukou toho, že si z bohaté nabídky vybere skutečně každý. Do své koupelny můžete pořídit od RAVAK také sprchové kouty a dveře.

 

Odborníci vám se vším pomohou

Montáž sprchové vaničky ponechejte na odborníkovi. Před její koupí si promyslete tvar a hloubku vaničky, zjistěte, jaký máte sifon a zda půjde vanička instalovat na stávající odpad. Naštěstí existuje spoustu možností, jak vaničku ukotvit. K dispozici máte vaničky na nohách, na polyuretanové základně, připevněné k podlaze nebo zapuštěné do podlahy.

Nepodceňujte výběr sprchových vaniček a navštivte naše koupelnová studia v Praze, Brně nebo Ostravě, přijďte se inspirovat velkým množstvím ukázkových řešení a vybrat si vhodný sprchový kout s vaničkou.

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.keraservis.cz/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *