TOP 10 nejinteligentnějších lidí světa: Jsou mezi nimi i děti

Někteří se rodí jako géniové a jsou jednoduše moudří od přírody. Jiní se takovými možná navenek nejeví, ale mají schopnost učit se a zapamatovat si vše, co se k nim dostane. Kdo má na světě IQ 210? V tomto žebříčku vám představíme desítku nejinteligentnějších lidí na světě.

10. Marilyn Vos Savantová
Marily Vos Savantová je americkou spisovatelkou, vysokoškolskou učitelkou a autorkou divadelních her, která se díky svému vysokému IQ ocitla v Guinnessově knize rekordů. Narodila se v roce 1946 v St. Louis ve státě Missouri a od roku 1986 píše oblíbený sloupeček „Ask Marilyn“ (Zeptej se Marilyn) do časopisu Parade.

 

9. Fabiano Luigi Caruana
Fabiano Luigi Caruana se narodil v roce 1992. Je mu 20 let a už ve čtrnácti se stal šachovým velmistrem. Jelikož má dvojí občanství, byl nejmladším velmistrem ve dvou zemích – Itálii a Americe. Dětský génius je momentálně osmým nejlepším šachovým hráčem světa a jedničkou v žebříčku juniorů.

 

8. Philip Emeagwali
Philip Emeagwali je nigerijský inženýr a počítačový vědec, který má IQ 190. Dosáhl to přesto, že jeho studia přerušila občanská válka.

 

7. Gregory R. Smith
Nepleťte si Gregoryho R. Smithe s jeho hereckým jmenovcem. Je dalším z dětských géniů a už ve dvanácti letech byl nominován na Nobelovu cenu za mír. Nominovali ho dva roky poté, co začal v roce 2000 studovat na vysoké škole. Dnes je zakladatelem organizace International Youth Advocates.

 

6. Judit Polgárová
Judit Polgárová rozená Maďarka, získala v roce 1991 titul šachové velmisterky. Měla tehdy 15 let a čtyři měsíce a byla nejmladší osobou, které se to dosud podařilo. Judit je zdaleka ta nejlepší šachistka v historii. Na cestě za osmou příčkou světového žebříčku porazila devíti minulých i současných světových šampionů.

 

5. Akri Jaswal
Akri Jaswal se pyšní IQ na úrovni 146 a titulem chirurga, který získal jako sedmiletý. Narodil se v roce 1993 a chirurgem se stal tak, že léčil sedmileté děvčátko, jehož rodina si nemohla doktora dovolit. V současnosti studuje matematiku na College of Chandigurh ve své domovské zemi.

 

4. Garry Kasparov
Garry Kasparov je jedním z nejslavnějších šachistů v historii. Ruský rodák se ve 22 letech stal nejmladším světovým šachovým šampionem a titul FIDE zastával od roku 1985 do roku 1993, tedy předtím, než vytvořil svou vlastní šachovou asociaci. Kasparov se pyšní IQ 190.

 

3. Stephen Hawking
Světoznámý Stephen Hawking je natolik populární, že ho zvěčnili iv seriálu Simpsonovi. Přestože ho připoutala pokročilá nervová choroba na vozíček, pracuje Hawking jako teoretický fyzik a za více než 40 let vytvořil množství klíčových řešení v oblasti moderní vědy. Díky svým veřejným vystoupením a knihám získal řadu ocenění a vyznamenání, včetně Medaile svobody, nejvyššího občanského vyznamenání, které uděluje americký prezident.

 

2. Christopher Michael Langan
Christopher Michael Langan je americkým samoukem, který je díky IQ 195 známý jako „nejchytřejší Američan“. Narodil se v San Francisku ve státě Kalifornie, ale vyrůstal v Montaně. Sám se ve čtyřech letech naučil číst a bez pomoci učitelů se naučil i matematiku, fyziku, filozofii, latinu a řečtinu. Navzdory vysokému IQ pracoval na stavbách a dělal i vyhazovače. Slavným se stal po zveřejnění teorie vztahu mezi myslí a realitou, nazvanou „Cognitive-Theoric Model of the Universe (CTMU)“.

 

1. Kim Ung-Yong
Kin Ung Yong je považován za nejmoudřejšího člověka na světě. Korejec má IQ 210, díky čemuž se dostal do Guinnessovy knihy rekordů. Nesmírnou inteligenci prokazoval už od mládí. Chat se naučil číst v šesti měsících a jako tříletý dokázal číst texty v japonštině, němčině a angličtině. V současnosti je stavebním inženýrem.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *