Víte, co na prvním rande určitě nedělat?

První dojem je vždycky důležitý – právě na něm záleží, zda se vaše první rande vyvede či ne. Ale někdy si ho nechtěně zkazíme zdánlivými maličkostmi. A co bychom měli dělat, abychom něčemu takovému dokázali úspěšně předejít?

Telefon patří do kapsy

Elektronická zařízení jsou všudypřítomná, ale neobyčejné seznámení se bez nich zaručeně obejde. Pamatujte si, že nechávat telefon na stole není při společenské události (kterou rande bezpochyby je) vůbec vhodné. Omluvit se dá tento prohřešek snad jen u schůzek pracovních, kdy některý z účastníků očekává důležitý hovor, ale jinak ne! Druhá osoba si totiž může myslet, že vám nestojí za plnou pozornost, a to přece určitě nechcete!

Na minulé vztahy zapomeňte

Říká se, že na povedeném rande bychom nikdy neměli mlčet, ale rozhovory o nežádoucích tématech jsou ještě horší. A mezi ně rozhodně patří vzpomínky na vaše ex i se všemi pikantními podrobnostmi. Něco takového se zkrátka mezi kultivovanými lidmi nedělá. A ten, kdo s tématem začne bude navíc nakonec vypadat jako zoufalec. Takže raději přistupte na pět minut ticha než na něco takového!

Nemluvte ani málo ani moc

Zvláště ženy se o svém protějšku touží v prvních hodinách dozvědět co nejvíce, takže nechávají partnera mluvit a dokonce i vybírat témata k rozhovoru! Ale dialog je vždy o vzájemné interakci dvou stran, jeden sólohráč ho neutáhne. Mlčící partner pak navíc působí uzavřeně, odtažitě a vcelku nezajímavě. Další hřebík do vaší randící rakvičky!

Netlačte na pilu

Vyvarujte se ale i druhého extrému, jímž je přílišný projev zájmu z vaší strany. Pokud se vašemu partnerovi do některého tématu příliš nechce, nenuťte ho, a to ani na pozdějších schůzkách! Může k tomu mít vážný důvod. Sex se mu třeba příliš nelíbí, protože je postižený Peyronieho chorobou  a hudbu vaší oblíbené kapely nemůže vystát od té doby, co hrála na kamarádově pohřbu. Ale s něčím takovým se jen stěží svěří někomu, koho zná pár hodin. Myslete na to, než uděláte tu největší chybu svého života!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *