Zateplení dutého trámového stropu nemusí být náročné ani drahé

Jak už napovídá samotný název tohoto článku, tak zateplení dutého trámového stropu opravdu nepatří do kategorie finančně nákladných operací a přes to dokáže vytvořit až třetinovou úsporu nákladů za teplo. Když přihlédneme k avizovanému zdražování energií, jedná se o celkem zajímavý tip na účinnou ochranu pro každého majitele právě takové stropní konstrukce.

 

Jakým způsobem se duté stropy běžně izolují

Pokud se podíváme na zcela standardní postupy zateplování dutých trámových stropů, tak se nedostaneme dále, než k běžné pokládce z klasických desek z minerální vaty. Tento postup je však nedokonavý a nemůžeme ho z hlediska účinnosti doporučit. Klasické desky z minerální vlny nedokážou vyplnit celý prostor a vytvářejí tak šanci k úniku tepla. Bezesporu se tento únik sníží, ale z celkového hlediska jde o minimální hodnoty. Realizace je navíc nákladná a časově náročná, a to nehovoříme o nepořádku, který z minerální vaty je.

 

Dutinová izolace Magmarelax

Nyní se podívejme na moderní dutinovou izolaci Magmarelax, která je přímo určená pro všechny stropy s dutinou. V případě, že je váš strop ještě nezateplený, udělejte to hned. Začátek topné sezóny je již tady a nemá cenu tuto operaci odsouvat na další rok. Dřevěné stropy jsou často duté a právě tyto dutiny lze skvěle zateplit minerální izolací, která dokáže vytvořit celistvou ochranu po celé délce stropu.  Dokonce nemusíte vyklízet půdu ani stávající strop otevírat. K zateplení stačí jen několik malých otvorů, kterými se celý strop zateplí.

 

Pokud váš strop nemá dutiny

V případě, že váš strop nemá žádné dutiny, určitě to není žádná překážka. Foukaná minerální izolace se položí na volnou plochu nebo lze využít stropního systému Magmarelax, kde se o pochozí plochu a únosnost nášlapu starají kvalitní OSB desky na pero a drážku.

 

Jak realizace probíhá

K zateplení vašeho stropu je zapotřebí zařízení a několik hadic, o jehož obsluhu se dokáže postarat jediný zaměstnanec. Ten dokáže celou realizaci zvládnout za jediný den a bez jakéhokoliv vedlejšího nepořádku. Půda je bez jakýchkoliv problémů ihned připravena k používání a vy od první chvíle šetříte vyprodukovanou tepelnou energii.

 

Největší výhody systému Magmarelax

Podívejme se na hlavní přednosti, které foukaná minerální izolace Magmarelax nabízí. Především se jedná o okamžitý efekt a udržení vyšších teplot v místnostech. V porovnání s izolací stěn je systém Magmarelax 10x levnější a nemusíte svou půdu předem připravovat. Řemeslník si sám vytvoří několik stavebních otvorů a těmi celý strop zaizoluje. Každým rokem snížíte své výdaje o tisíci koruny a při tom je celá realizace za standardních podmínek hotova do třech hodin. Izolace Magmarelax nikterak nezasahuje do chodu domácnosti a samotnou izolací se dostanete k cenným informacím o aktuálním stavu vašich trámů.

Využijte služeb společnosti IP Polná a zajistěte si nezávaznou konzultaci společně s prohlídkou domu na adrese www.mojeizolace.cz nebo na čísle 800 100 533
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *