Co je třeba k pilotování vrtulníku?

Letecký průkaz je platnou vstupenkou poukazující na zdatnost a oprávnění pilotovat soukromý letoun. V dnešní době se nejedná o nic neobvyklého a obstarat si jej není vůbec složité. Co se tedy poohlédnout trochu dále a vyzkoušet si vrtulník? Co je třeba, aby se vzdušný prostor proměnil v hřiště a vy v pilota?

 Stačí podstoupit letecký výcvik a po jeho absolvování se vám otevřou dveře k pilotování zajímavého stroje. Představte si ty překvapené tváře svých kamarádů, které pozvete na vyhlídkový let. Budete moc létat společně se svou rodinou a užívat si tak tyto chvíle s těmi nejbližšími. Ještě před tím, než usednete do vrtulníku bez jakéhokoliv doprovodu nebo kontrolu vás čeká 100 hodin teorie a 45 hodin létání s instruktorem.

 

Letecké školy do svého výcviku přijímají každého, kdo v daném kalendářním roce dosáhne 16 roku. Výukové lety totiž nelze absolvovat, pokud zájemce nedovrší zákonem stanovenou věkovou hranici. K závěrečné zkoušce se pak přistupuje až po dosažení 17 let. Poslední podmínkou je zdravotní způsobilost 2. třídy.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *