Arktické destiláty vznikají na severu světa

V jednom z nejodlehlejších koutů světa, kde se zima potkává s arktickou divočinou, vznikají destiláty, které přináší chuť toho nejlepšího ze severu. S mistrovstvím destilace a láskou k okolní krajině zde vznikají nápoje, které jsou nejen lahodné, ale přinášejí do lahve i kousek arktického kouzla.

Arktická příroda v každé kapce

Při tvorbě destilátů Bivrost se inspirují tím nejlepším, co arktická příroda poskytuje. Místní byliny, rostliny a bobule, jež jsou pro tuto oblast charakteristické, jsou základní složkou těchto jedinečných nápojů. Právě tyto suroviny jsou plné chuti, bohaté na antioxidanty a nesou v sobě esenci krátkého arktického léta, což dodává arktickým destilátům jedinečný charakter.

Palírny na konci světa

V nejseverněji položené palírně Aurora Spirit využívají pro přípravu destilátů vodu z ledovce z Lyngenských Alp, která je považována za jednu z nejčistších na světě. Stihla totiž zmrznout dávno předtím, než lidstvo začalo vymýšlet a používat moderní technologie a zvýšilo se znečištění ovzduší. Sever nabízí široký výběr, od osvěžujícího ginu po teplé a kořeněné tóny aquavitu. Výjimečná je také whisky, kterou připravují ve finské palírně Kyrö Destilery. Ta se zrodila jednoho večera v sauně nejdříve jako bláznivý nápad pár přátel, ale dnes se pyšní nejen whisky, ale i dalšími destiláty. K výrobě využívají výhradně finské celozrnné žito, které jejich whisky, ginu i likéru dodává nezaměnitelnou chuť.

Severské destíláty jsou nejen lahodným zážitkem pro chuťové buňky, ale zároveň představují cestu do srdce severské divočiny. Každý doušek je poselstvím krásy arktické krajiny a síly nejčistší vody. Každá kapka těchto jedinečných produktů v sobě nese odkaz arktické přírody spojený s mistrovstvím destilace, a každý doušek je pozvánkou na dobrodružství v samém srdci Severu.