Jak se vyhnout pachům a plísni ve vaší pračce

Pračky jsou nezbytnou součástí každé domácnosti a tak bychom jim také měli věnovat náležitou pozornost. Jedním ze závažných problémů, se kterým se můžete setkat, je nepříjemný zápach a plíseň v pračce. Nejenže to ovlivňuje praní, ale mohou mít také negativní dopad na zdraví.

Příčiny vzniku pachů a plísně

Pachy a plísně v pračce vznikají z několika důvodů. Jedním z hlavních je nadměrná vlhkost a špatná cirkulace vzduchu v bubnu pračky. Prostředí v pračce je ideální pro růst bakterií a plísní. Dalším důvodem může být používání příliš velkého množství pracího prostředku nebo aviváže. Jejich nadměrné používání vede k nahromadění zbytků a nečistot.

Role pračkového filtru

Použitím pračkového filtru můžete významně pomoci k prevenci těchto problémů. Filtr pomáhá zachytávat nečistoty a zbytky pracích prostředků a tím snižuje riziko jejich usazování a tvorby nevítaných mikroorganismů. Použití pračkových filtrů přináší nejen zlepšení hygieny a kvality praní, ale také nabízí ekonomické a ekologické výhody. Účinná filtrace znamená méně opotřebování pračky, čímž prodloužíte její životnost a snižuje se potřeba častých oprav nebo dokonce výměny. Takto můžete s pračkovým filtrem ušetřit nejen peníze ale i životní prostředí. Navíc, pokud snížíte množství usazovaných nečistot a vodního kamene, můžete docílit účinnějšího praní s nižší spotřebou vody a energie.

Údržba a čištění pračky

Pro udržení hygieny a dokonalé funkčnosti pračky je samozřejmě nejdůležitější dodržovat čistotu a hygienu. Nezapomínejte pravidelně čistit těsnění dveří, odvodňovací filtr a čas od času nechat pračku pročistit prázdným praním na vysokou teplotou. To pomáhá odstranit zbytky pracího prostředku a nečistot.

Filtry do sušičky

Pokud používáte sušičku, nezapomínejte ani na výměnu filtru v ní. Filtry do sušičky pomáhají zachytávat vlákna a prach z oblečení. Jejich pravidelným čištěním zabráníte opětovnému usazování vláken a nečistot na prádle během sušení. Samozřejmě vždy platí, že pokud je to jen trochu možné, měli byste dávat přednost sušení na čerstvém vzduchu, při kterém není prádlo tolik namáháno a není vyžadováno takové množství použité aviváže, jako při sušení v sušičce. Navíc se nic nevyrovná té čerstvé vůni.

Údržba pračky a použití vhodných pračkových filtrů je nejen otázkou prodloužení její životnosti, ale také zárukou kvalitního a hygienického praní. S pravidelným čištěním a správným přístupem k údržbě můžete snadno předejít vzniku pachů a plísní ve vaší pračce.