Zažít Nízké Tatry v létě i v zimě? Dělat je tu rozhodně co!

Kdo by neznal Nízké Tatry, které se nachází v poměrně dobré dojezdové vzdálenosti především z jižní části naší republiky. Srdce nádherné přírody skrývá nespočet lyžařských, běžkařských, turistických i cyklistických tras. Je tedy jasné, že ať už se zde vydáte v létě nebo v zimě, rozhodně si zde přijdete na své, pokud se chcete oddat sportovním aktivitám, odpočinout si a pročistit si hlavu.

Zábava v zimě

V Nízkých Tatrách se nachází Demänovská dolina, proslulá lyžařská destinace na Slovensku. Pro lyžaře jsou zde připraveny rozsáhlé sjezdovky, které jsou obsluhována moderními lanovkami, díky kterým si mimochodem můžete užívat také výhledů na okolní hory.

V okolí Demänovské doliny je připravených také několik kilometrů běžkařských tras, které vás zavedou do klidných částí tohoto malebného prostředí.

V Jasné najdete příležitost také pro snowboarding, ale i pro adrenalinové aktivity, jakými je například jízda na snowscooteru nebo skiaplinismus.

Toliko zážitků není možné vměstnat do jednoho dne, a tak vás jistě bude zajímat nabídka ubytování, kterou poskytuje například hotel Nízké Tatry. Nachází se přímo ve středu lyžařského střediska, a tak budete mít sjezdovky přímo jako na dlani.

Léto v horách

Nízké Tatry jsou jako dělané nejen pro zimní, ale i pro letní zážitky. Nachází se zde nespočet turistických tras, po kterých se dostanete například na třetí největší horu Nízkých Tater – Chopok, na Ďumbier, což je 2. nejvyšší hora v Nízkých Tatrách, anebo na středně náročnou trasu vedoucí na Kráľovu hoľu, nejvyšší vrchol Volovských vrchů, který nabízí panoramatický výhled na Nízké Tatry.

Ke královskému odpočinku pak můžete využít hotel Chopok, který je vhodný jak pro páry, tak i pro rodiny s dětmi, a dokonce s domácími mazlíčky. Kromě noclehu nabízí i jedinečný wellness, který se nachází přímo v jeho komplexu, bezplatné parkování je zde samozřejmostí.

Kromě turistiky si v Jasné přijdete na své i v případě, kdy byste rádi zdolávali okolí na kole nebo koloběžkách, dětem uděláte radost návštěvou Aquaparku Tatralandia.

Neváhejte a rezervujte si pobyt pro zimní nebo letní dovolenou ještě dnes!