3 snídaňové tipy z Evropy

Snídaně tvoří základ dne, o tom není pochyb. Dobře připravené jídlo potěší nejen tělo, ale i duši a rozjasní vám ráno bez ohledu na počasí. Vylezte proto z postele o pár minut dřív a pochutnejte si jako králové. Inspirovat se nechte třeba ve světě.

 

Energetická bomba

Anglická kuchyně sice nevyniká svou lehkostí a barevností, jedno jí však upřít nelze – dovede vykouzlit opravdové teplo domova. A to se v chladné a pošmourné Anglii rozhodně hodí. Pravá anglická kuchyně patří mezi kulinářské legendy, vždyť se jedná o několik set let starou tradici. Pochutnávali si na ni všichni – od bohatých podnikatelů ve městě až po venkovské dělníky, kterým dodávala energii na celodenní dřinu. Na její přípravu a vychutnání je potřeba čas. Ideálně se proto hodí na lenivá víkendová rána. Často má několik chodů, takže se těšte na opravdu královské hodování. Předkrm tvoří ovesná kaše, poté následuje zlatý hřeb v podobě vajec, slaniny, klobásek, fazolí, rajčat, hub, její součástí mohou být i smažené bramborové placky. Zapomenout nesmíme ani na nápoje. Pochopitelně nesmí chybět černý čaj s mlékem. Rádi si ale pochutnají i na kvalitní zrnkové kávě. Vitamíny doplňují pomerančovým nebo grepovým džusem.

 

Po gurmánsku

Italové patří mezi vyhlášení gurmány. Jejich sýry, šunky či těstoviny jsou dobře známé po celém světě. Stejně jako jejich káva, která pochopitelně nesmí chybět ani na snídani. Kávovar tady vlastní praktická každá domácnost, na černý povzbuzující nápoj si ale rádi zajdou i do baru. Po ránu si nejraději pochutnávají na pečivu namazaném máslem a medem nebo pečivu plněném čokoládou, marmeládou a pudinkem, v posledních letech jsou čím dál oblíbenější také cereálie a jogurty.

 

Pohoda, klídek a káva

Rovněž Francouzi si potrpí na dobré jídlo. Francouzi si snídani opravdu užívají, jedí pěkně bez stresu a spěchu, aby se příjemně naladili do nového dne. Rádi si v klidu přečtou noviny a vypijí svou kávu. Snídaně je ovšem velice spíš prostá a lehká. Milují croissanty s máslem, džemem nebo marmeládou, oblíbené jsou i bagety se sýrem či vařenými vajíčky. Vše zapíjí velkou kávou s mlékem. Tak jaké jídlo si zítra ráno nachystáte vy?


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *