3 tipy, jak prodat rychle vaši firmu a za co nejvíce peněz

Přemýšlíte nad prodejem firmy? Chcete zvýšit šanci na úspěšný prodej? Právě pro vás přinášíme 3 jednoduché tipy, které vám pomohou zvýšit šanci na prodej a urychlit celý proces prodeje. Zjistěte, jak prodat firmu efektivním způsobem a na co se při jejím prodeji zaměřit.

 

Připravte firmu k prodeji

Prodej firmy by měl být výsledkem dlouhodobého plánu, zejména pokud chcete získat nejvýhodnější cenu. Dobře naplánovaný prodej zavedené firmy totiž může zvýšit hodnotu firmy až o jednu třetinu. Nemusíte se však obávat, že by šlo prodat pouze fungující firmy, prodat lze i firmy, kterým se přestalo dařit, u kterých hraje zmíněný čas důležitou roli. Při přípravě prodeje také nezapomeňte na právní audit, který odhalí nedostatky vaší firmy. Získáte tak dostatek času na jejich nápravu. Často se může jednat o banality, které by však mohly snížit cenu nebo vést k neuskutečnění prodeje. Ponechat audit až na investora by se tedy nemusel vyplatit.

 

Dokažte investorovi, že jde o skvělou investici

Připravte si na setkání s investorem podklady. Hezké povídání je jedna věc, ale důkazy v podobě podkladů mají rozhodně větší váhu. Zmiňte se investorovi o výhodách koupě, možné budoucnosti vaší firmy a nebojte se zmínit ani o důvodu prodeje, ať je jakýkoliv. Mlžení by beztak nikam nevedlo. Pokud má firma dlouhodobý plán, tak neváhejte o něm kupujícímu říci. Bude tak mít možnost udělat si ještě lepší obrázek o prodávané firmě, a vy tak získáte vyšší šanci úspěchu vašeho prodeje.

 

Najměte si profesionály

Nakonec zvažte, zda není vhodné pro prodej firmy využít služeb firem specializujících se na jejich prodej a koupi. Profesionální firma dokáže zvýšit hodnotu firmy a šanci na její prodej, zhodnotit rizikové situace a také pomoci s celým procesem prodeje i koupě. Není potřeba zmiňovat, že prodej i nákup firmy je velice složitý proces, který vyžaduje zkušenější ruku, právní zázemí a mnoho času.

Ušetřete čas i vy. Pro koupi a prodej firmy neváhejte využít služeb firmy Copra, která pomáhá majitelům a investorům při nákupu a prodeji firem již téměř 30 let.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *