3 typy náplní do tiskárny: Umíte si vybrat tu pravou?

Tiskárna je dnes běžnou součástí každé kanceláře a domácnosti, takže všichni vás už někdy určitě stáli před úkolem pořídit novou náplň. Sehnat toner do tiskárny není až takový problém, ve většině e-shopů ho najdete přímo podle označení vaší tiskárny.

Možná ale budete překvapeni cenou, nepříjemně. Náplň do tiskárny totiž kolikrát může stát více, než byla pořizovací cena tiskárny. Záleží však na tom, jakou si vyberte.

 

1. Originální náplně od výrobce

Sháníte náplně do tiskárny HP? Přímo společnost HP je také vyrábí, můžete tedy sáhnout po těchto originálních náplních přímo od výrobce. Připravte se ale, že si připlatíte. Originální náplně jsou nejdražší možností a nepřináší vám v podstatě nic navíc kromě toho, že jsou od stejného výrobce jako tiskárna. To však nezaručuje vůbec nic.

 

2. Alternativní náplně

Cenově daleko výhodnější variantou jsou alternativní náplně. Jedná se o tonery vyrobené jiným výrobcem než tiskárna. Přesto neztrácí na kvalitě, vytisknete s nimi stejné množství listů jako s originálním tonerem a ve stejně jasných barvách. Alternativních náplní se nemusíte bát, nepoškozují tiskárny, jak se lidé častokrát domnívají.

 

3. Repasované náplně

Cenově výhodné, a ještě přínosné pro přírodu, to jsou repasované náplně do tiskáren Canon a dalších. Repasovaný znamená opravený a znovu využitý. Stará kazeta se opraví a znovu naplní, aby mohla zase sloužit. Tento proces je samozřejmě levný, protože se nemusí vyrábět nová kazeta, a tak je náplň levnější. Zároveň nezatěžujete planetu dalším plastovým odpadem.

Konečná volba je samozřejmě na vás. Sami si rozmyslete, zda chcete šetřit peníze či přírodu, nebo obě zároveň. Zvolit si samozřejmě mohou nejen domácnosti, ale i firmy. U těch, jež tisknou hodně, se přechod z originální na alternativní či repasované tonery může projevit významnou úsporou peněz.