4 prověřené rady, jak dítěti zpříjemnit a zjednodušit učení angličtiny

Se znalostí cizího jazyka je život mnohem jednodušší. S každou další řečí se zvyšuje uplatnění na trhu práce, otevírají se nové možnosti v rámci cestování a roste počet zdrojů informací, které nejsou dostupné v češtině. A protože je učení v dospělosti mnohem náročnější než v době, kdy se řečová centra teprve rozvíjí, položte svým dětem pevné základy co nejdříve. Mozek malého dítěte je plně připraven na to, aby vstřebal i více než jeden jazyk na úrovni rodilého mluvčího. Podmínkou je správný přístup à la škola hrou.

 

1. Najděte dobrou jazykovou školku nebo jazykovou školu

Pokud si na výuku dítka netroufáte, protože cizí jazyk neovládáte na dostatečné úrovni, neváhejte jej přihlásit do jazykové školky, kde bude s angličtinou ve styku každý den. Nemáte-li žádnou takovou v okolí svého bydliště, nevadí – na stejné úrovni může být i angličtina pro předškoláky v rámci kurzu v renomované jazykové škole.

 

2. Angličtinu procvičujte každý den

Chcete-li, aby se vaše jazykové dovednosti vašeho dítěte rozvíjely dostatečně rychle, budete se s ním muset učit i doma. Angličtina pro nejmenší bývá koncipována tak , aby si účastníci odnesli co nejvíc, ale trvá pouze 60 minut. Proto je důležité s potomkem probrané učivo opakovat a důsledně se na lekce připravovat.

 

3. Dítko k výuce motivujte a snažte se jej zabavit

Mějte na paměti, že malému dítěti vědomosti do hlavy nevlijete trychtýřem. Nejlepších výsledků dosáhnete pomocí zábavy: hudby, tance, pohybu a her. Bez těchto aktivit bude výuka nudná a předškolák si z ní nic neodnese.

 

4. Menší skupinky jsou vždy lepší

Budete-li si muset vybrat mezi kurzem, kterého se účastní větší počet dětí a menší skupinou čítající maximálně 8 studentů, rozhodně se přikloňte k druhé možnosti. Přeplněná třída je hlučnější, lektor se dětem nemůže věnovat individuálně, a mimo to je pro něj těžší udržet pozornost.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *