5 způsobů, jak ochránit svůj mobil

Chytrý mobilní telefon není nejlevnější záležitost. Aby vám drahý mobil vydržel a nemuseli jste řešit jeho opravu, pořiďte si ochranné sklo, kryt nebo pouzdro. Investovat se vyplatí také do voděodolného pouzdra a obalu do kabelky.

 

1) Ochranné sklo                           

Pokud jste vlastníkem chytrého telefonu, určitě se pyšníte mobilem s velkým displejem. Tento displej je však velmi náchylný k otřesům, poškrábáním a často se stane, že už po prvním pádu na podlahu se displej rozbije. Abyste těmto nepříjemnostem předcházeli, pořiďte si ochranné sklo. Ve srovnání s následnou nutností opravy displeje se jedná o zanedbatelnou částku, a tato minimální investice se vám rozhodně vyplatí.

 

2) Designový kryt

Abyste svůj telefon ochránili pořiďte si také výměnný kryt. Ten můžete střídat, podle nálady, podle oblíbených barev nebo vzorů na krytu. Kryt na mobil slouží nejen jako funkční příslušenství k telefonu, ale také jako designový prvek. Vybrat si můžete podle typu svého telefonu, dejte si pozor, aby kryt seděl přesně, jak velikostí, tak umístěním fotoaparátu.

 

3) Pouzdro na sport

Milovníci sportu, kteří s mobilem běhají, jezdí na kole nebo provozují jiný sport, určitě ocení pouzdro na kolo nebo na motorku. Pro běh je ideální pořídit si pouzdro na rameno, případně dát mobilní telefon do běžecké ledvinky. Pouzdro na sport bývá vyrobeno z lehkého materiálu, přesto váš telefon ochrání při pádu. V kombinaci s ochranným sklem a výměnným krytem zvýšíte šance, že ani při pádu se vašemu telefonu nic nestane.

 

4) Obal do kabelky

Při nošení telefonu v kapse od kalhot, stejně jako v kabelce, dochází k poškozování displeje. Pokud navíc nosíte v kabelce klíče, případně jiné ostré předměty, displej telefonu se může poškrabat. Pořiďte si obal, do kterého telefonu uložíte předtím, než jej dáte do kabelky, do batohu nebo i do kapsy.

 

5) Voděodolná pouzdra

Plánujete-li dovolenou u vody, případně chcete sjíždět řeku a baví vás vodáctví, voděodolné pouzdro by mělo být samozřejmostí. Toto pouzdro slouží i v dešti nebo ve větší vlhkosti, když jste s telefonem venku a potřebujete jej použít. Voděodolné pouzdro neslouží k potápění s telefonem. Na trhu však najdete i tyto obaly, se kterým můžete dělat i fotky pod vodou.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *