Cvičení na podzim a v zimě posiluje imunitu

Možná si říkáte, že na podzim a v zimě není potřeba udržovat fyzickou kondici cvičením. Přitom opak je pravdou. Pokud ve svém snažení nepolevíte ani v tato chladnější roční období, získáte vysněnou postavu a navíc posílíte svou imunitu. Víte, jak cvičit, aby se vám vyhnulo nachlazení a podzimní deprese?

 

Cvičte pravidelně

Prvním krokem k posílení fyzické kondice i imunity je pravidelnost cvičení. Není nic horšího než když si zacvičíte třeba jednou za dva až tři týdny. Tělo je pak z takového nárazového cvičení jen zničené a vám se znovu do dalšího cvičení nechce.

 

Pomalé začátky

Začněte postupně, například doma na běžeckém páse nebo rotopedu. Stačí deset až patnáct minut této aktivity, následně stejná doba posilování a každý den přidávat o několik minut víc. Nakonec se můžete dostat až na půl hodiny aerobní aktivity a hodinu posilování.

 

Využijte cvičební pomůcky

K pravidelnému cvičení doma vám výrazně pomohou cvičební pomůcky. Určitě si své domácí fitness vybavte činkami, posilovací gumou, případně bosu na posílení středu těla. Do svého každodenního cvičebního plánu vždy zařaďte jinou pomůcku, aby vás cvičení bavilo a byli jste neustále motivováni k lepším výkonům.

 

Co cvičit

Můžete se obrátit na profesionály a nechat si sestavit cvičební plán, podle vašich možností a schopností. Každé své cvičení začněte krátkým protažením, následně si dopřejte například jízdu na rotopedu nebo cvičení na eliptickém trenažéru, poté posilujte jednotlivé části těla. Určete si den, kdy budete posilovat nohy, další den ruce, následně břicho a záda. Střídejte cvičení a každý den se věnujte jiné partii.

 

Čas na odpočinek

Nezapomínejte mezi cvičením odpočívat. Pokud si dáte alespoň den volna, tak bude mít vaše tělo čas regenerovat. Nemusíte posilovat každý den, aerobní aktivitu, jako například běh na běžeckém páse nebo jízdu na orbitreku můžete zařadit například jen třikrát týdně. Posilování pak obden a vyplnit si zbytek svého času i odpočinkem, relaxací a trávení času s rodinou.

 

Co ještě dělat na podzim

Své cvičení a zdravý životní styl podpořte také jídelníčkem. Na podzim a v zimě si vybírejte pokrmy, které vás zahřejí. Připravujte si teplé polévky, pečenou kořenovou zeleninu a každé ráno začněte vlažnou vodou s citronem nebo nastrouhaným zázvorem.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *