6 důvodů, proč se vyplatí investovat do nemovitostí

Víte, jak nejlépe uložit a zhodnotit vaše peníze? Investujte do nemovitostí. Bydlení patří mezi základní lidské potřeby a každý chce mít tuto prioritu zajištěnou. Investice do nemovitostí vám může pomoct v podnikání, zajistit vaše děti nebo být skvělým krokem pro zhodnocení takto uložených financí.

 

1) Dům k bydlení

Vlastní bydlení je jednou z nejlepších investicí, kterou můžete udělat. Koupě domu je velkým životním krokem, ale může vést k založení rodiny a k jejímu zajištění. Pokud chcete stavět dům, tak si můžete vybrat pozemek ke koupi, a poté si nechat postavit například nízkoenergetický dům na klíč nebo zděnou stavbu s pomocí rodiny a přátel. Pokud jste zdědili starší nebo velký dům, který nevyužijete, můžete jej prodat a pořídit si menší a útulnější bydlení. Prodej domu vám pomůže zprostředkovat realitní kancelář.

 

2) Nový podnikatelský plán

Pokud přemýšlíte, proč byste investovali do nemovitosti, když bydlíte například v bytě nebo již máte postavený dům, tak přemýšlejte nad podnikatelským plánem. Můžete si pořídit dům, kde budete mít sídlo firmy, prodejnu nebo například vlastní kosmetický salón. Investice do budovy, kterou použijete ke komerčním účelům, se vám vrátí velmi rychle.

 

3) Byt pro děti

Myslete také na zajištění svých dětí. Můžete investovat do koupě domu nebo koupě bytu. Pokud jste zdědili dům například po prarodičích a chcete bydlet raději ve městě nebo na periférii města, nebojte se prodeje domu a pořiďte si menší a útulnější byt.

 

4) Investice do budoucna

V nemovitosti budete mít uložené peníze, které vám jen tak nikdo nevezme. O bydlení bude zájem vždycky a lidé se čím dál častěji stěhují do „vlastního“. Zkuste si spočítat, kolik peněz zaplatíte za rok, když si budete platit nájem a spočítejte si stejnou částku při hypotéce, zjistíte, že vlastní bydlení se opravdu vyplatí.

 

5) Prodej domu

Při prodeji domu myslete na to, abyste měli všechny dokumenty a zákonné náležitosti. Nechte si složit jistinu od kupujícího a v ideálním případě se obraťte na realitní kancelář, která vám celou záležitost s prodejem domu výrazně urychlí a usnadní. Budete tak mít jistotu, že prodejem vyděláte takový obnos, který potřebujete získat.

 

6) Hledání vhodného prostoru

Nemovitost můžete využít také k dalšímu prodeji. Pokud máte dostatečné finanční prostředky, například ke koupi většího pozemku, klidně jej můžete rozparcelovat a posléze prodat po menších částech. Pokud jste zdědili pole nebo jiný pozemek, nebojte se jej nabídnout také realitní kanceláři k prodeji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *