Lázně, historie i krásná příroda

Přesně tohle splňuje malebné městečko na jihu Čech Třeboň. Třeboňsko bylo zařazeno mezi biosférické rezervace UNESCO. Naleznete zde rozmanité jehličnaté, listnaté i lužní lesy, rašeliniště, mokřady a rybníky. Ačkoli i v této krajině lidé hospodaří, stále se daří hospodářskou činnost udržovat v harmonii s přírodou. Věděli jste, že na Třeboňsku se nachází více než 400 rybníků?

V samotném městě Třeboň se nalézají hned dvoje lázně. Ty jsou vyhlášené zejména pro své účinky na pohybový aparát. Při lázeňských procedurách si navíc příjemně odpočinete, hydratují vaši pokožku a podporují váš imunitní systém.

Třeboň vám ale nabízí mnohem víc. Krásné historické centrum s mnoha zajímavostmi a památkami. Třeboňský zámek patří mezi ty největší zámecké komplexy v ČR. Hned u náměstí se nachází Augusitiniánský klášter. V současné době z něj můžete osobně navštívit pouze kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Rozhodněte byste neměli opomenout Schwarzenberskou hrobku u rybníka Svět, věž staré radnice a proslulé Třeboňské brány.

Abyste si pobyt ještě více zpříjemnili, doporučujeme vám využít služby čtyřhvězdičkového hotelu Zlatá Hvězda Třeboň, který se nachází přímo na náměstí v historickém centru města. Hotel v renesančním stylu nabízí prostorné rodinné apartmány i luxusní dvoulůžkové pokoje. Zlatá Hvězda Třeboň navíc disponuje vlastním wellness centrem. Skvělá poloha hotelu přímo vybízí k procházkám po městě či návštěvě místních lázní. Výlety do přírody můžete podnikat pěšky i na kole. Užijte si i vy pobyt v Třeboni. V luxusu, komfortu, obklopení historií i překrásnou přírodou.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *