7 tipů k výběru snubního prstenu

Výběr snubního prstenu je důležitým krokem, který čeká každou nevěstu a ženicha. Pokud přemýšlíte, podle čeho vybírat, vždy myslete na své osobní preference, styl a pozornost věnujte i správnému výběru materiálu a velikosti. Nechte si poradit, jak snubní prsten vybrat.

 

1) Správná velikost

Jedním z nejdůležitějších kroků při výběru snubního prstenu je správná velikost. Pokud si vybíráte luxusní šperk, tak si jej raději vyzkoušejte, aby vám dokonale seděl, netlačil, netáhl a nebyl ani příliš velký, aby vám z prstu nesklouzl.

 

2) Vzhled a styl

Snubní prsteny si vyberte podle svého stylu a v designu, jaký se vám bude líbit. V ideálním případě budete prsten nosit neustále, měl by se vám tedy hodit ke každému oblečení. Ženy si často vybírají prsteny s kameny, například drahými kameny či diamanty. Muži většinou volí méně zdobené prsteny, například jen se základním rytím.

 

3) Materiál prstenu

Tradičním materiálem pro výrobu snubního prstenu bývá zlato. V současné době se však stejné oblibě těší i snubní prsteny z bílého zlata, případně stříbrné, titanové nebo wolframové. Tyto materiály se liší nejen vzhledem, ale také váhou a výdrží.

 

4) Tvar prstenu

Při výběru se novomanželé zajímají také o tvar prstenu. Může být kulatý, půlkulatý anebo plochý. Myslete na to, že když si vyberete kulatý prsten, tak byste měli zvolit větší velikost, protože bude na prstu působit mohutněji. Ideální volbou jsou půlkulaté snubní prsteny.

 

5) Rytí do prstenu

Pokud chcete dodržet tradici, můžete si do prstenu nechat vyrýt svá jména, iniciály, případně nějaký osobní a zamilovaný vzkaz. Novomanželé si často do snubních prstenů nechávají vyrýt i datum svatby nebo třeba datum seznámení.

 

6) Na co si dát pozor

Myslete i na to, že tvar a velikost prstu se věkem mění. Může se tak stát, že za nějakou dobu vám snubní prsten bude malý nebo naopak velký. V takovém případě existuje možnost si prsten nechat zmenšit nebo zvětšit. Problém může nastat, pokud máte snubní prsten s drahým kamenem nebo rytím. Ale v mnoha případech se dá zmenšit i zvětšit i takový prsten.

 

7) Objednejte snubní prsteny zavčas

Důležité je, aby jste prsteny objednali s předstihem. Nemusí vám sedět, budete je potřebovat vyměnit nebo opravit, je tak dobré, mít dostatek času na to, abyste na svatbě nebyli nepříjemně překvapení.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *