7 způsobů, jak prodloužit životnost vašeho auta

Pořídili jste si nové auto a přemýšlíte, jak prodloužit jeho životnost? Myslete na veškeré detaily a dopřejte svému autu kvalitní péči. Nepodceňujte pravidelné kontroly, najděte si vhodný servis pro případné opravy a nic neodkládejte.

 

1) Parkujte auto v garáži

Pokud máte u domu nebo na příjezdové cestě garáž, určitě parkujte auto v ní. Možná si to ani neuvědomujete, ale každý déšť, vítr i sníh se podílí na opotřebení vašeho vozu. Autům nedělá dobře ani změna teplot, když je venku zima a následně jej nastartujete. Určitě oceníte i to, že v zimě nebudete muset nasedat do vymrzlého auta.

 

2) Pravidelně vyměňujte pneumatiky

Pravidelná výměna pneumatik by se měla dělat dvakrát ročně. Pořiďte si kvalitní letní pneumatiky a také sadu zimních pneumatik. Nemusíte si kupovat nové, můžete si koupit ojeté pneumatiky, ale vždy si dejte pozor na dostatečnou hloubku dezénu. Při výměně pneumatik vždy žádejte také geometrii kol.

 

3) Sezónní kontrola

Před zimou a následně po ní, je dobré nechat auto zkontrolovat. Jinak se připravuje auto na jarní a letní sezónu, jinak na zimní. Je potřeba vyměnit směs v ostřikovači, vyměnit pneumatiky, případně provést další menší i větší opravy.

 

4) Najděte si vhodný servis

Najděte si takový servis, na který je spolehnutí a kam se můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem. Je dobré mít komu zavolat, když se vám stane defekt na cestě a nemáte náhradní pneumatiku, případně se na servis obrátit s jinou opravou.

 

5) Zajeďte občas do myčky

Nemusíte do myčky jezdit každý den ani týden. Stačí, když ji navštívíte třeba jednou za měsíc. Jednou za čas si připlaťte a nechte si auto navoskovat. Uvidíte, že se na něm budou nečistoty udržovat méně a speciální kosmetika můžete pomoct i od koroze auta.

 

6) Uklízejte interiér

Nevozte v autě zbytečnosti a věci, co nepotřebujete. Zbytečně své auto nezatěžujte příliš velkým nákladem. Udržujte v autě a v kufru pořádek, i tak významně zvedáte dobu jeho fungování a životnosti. Jednou za čas vyperte i potahy v autě, případně, pokud máte kožené potahy, naimpregnujte je.

 

7) Jezděte efektivně a plynule

Efektivní a plynulá jízda, při které nebudete trápit ani spojku ani brzdu, se vám vyplatí. Vaše auto může být spolehlivým dopravním prostředkem dlouhou dobu. Pečujte o něj, dopřejte mu servisní kontroly a dělejte vše tak, aby vám nějakou dobu vydrželo.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *