Nákup nového vozu – co byste měli vědět

Koupě nového vozu je radost, ale v některých případech i starost. Hlavně při výběru nového auta byste měli být obezřetní. Rozmyslete si, kolik chcete do nového auta investovat, kde auto koupit, jak vybrat značku a typ vozu, případně kolik stojí nové příslušenství.

 

Kde auto koupit

První věc, kterou si před koupí musíte rozmyslet je, kde auto koupit. Nákup auta je možný v autobazaru, přímo od výrobce, od soukromého majitele, případně přes inzerát nebo na doporučení. Vždy si s sebou vezměte technika, který vám zároveň zkontroluje stav vozidla, případně vám poradí, jestli se do konkrétního auta vyplatí investovat.

 

Jaké auto vybrat

Je na vás, jaké auto si vyberete. Zda hledáte rodinný vůz, sportovní auto, nebo hlavně bezpečný automobil s nízkou spotřebou. Zohledněte také to, na co auto přesně potřebujete. Jiné auto využijete do práce, jiné na delší cesty, jiné pak na denní dojíždění do práce nebo třeba na víkendové nákupy. Poraďte se s ostatními členy rodiny a podle toho vyberte i vzhled auta.

Nové nebo ojeté auto

Při rozhodování, zda si pořídit nové nebo ojeté auto se zajímejte o cenu. Pokud jste si stanovili jasnou částku, za kterou chcete auto pořídit, tak se jí držte. Nové auto má tu výhodu, že vám vydrží déle, nemá najeto spoustu kilometrů a existuje menší šance, že bude nutné opravit řídící jednotku nebo třeba řešit jiné technické problémy. Ojeté auto může být levnější, ovšem riskujete přetočené kilometry a skryté závady.

 

Cena příslušenství

Zajímejte se o cenu příslušenství tak, aby se vám nerozbil třeba jen plast na autě a za jeho výměnu nedáte téměř cenu auta. Ptejte se na cenu náhradních dílů, případně si nechte rovnou vyrobit autoklíč s imobilizérem. Je dobré vědět také cenu letních a zimních pneumatik.

 

Příplatky za vybavení

Pokud jste se rozhodli, pořídit si nové auto, tak počítejte s tím, že jeho cena se bude odvíjet i za vybavení. Připlatíte si za klimatizaci, vyhřívané sedačky, instalaci autoalarmu, náhradní autoklíč s imobilizérem, případně další technologické vychytávky, které už v současnosti auta nabízí.

 

Nevýhodné nabídky

Dejte si pozor na nevýhodné nabídky. Například při koupi auta na inzerát se může stát, že auto má skrytou závadu, případně je prodáváno s bonusem plné nádrže, ovšem jen proto, aby nebylo poukázáno na problémy s technickým stavem autem.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *