Anděl na drátě bdí nad bezpečím seniorů

Čas je prý jedinou spravedlností na světě. Nikdo z nás nemládne, a tak se dřív nebo později všichni dopracujeme do seniorského věku. Ten se ne vždy obejde bez zdravotních indispozic a komplikací. Velmi často se stává, že starší člověk potřebuje zásah a pomoc jiné osoby během kolapsů a pádů, které nelze předvídat a jeho okolí má pramalou šanci se na tyto krizové chvíle připravit. Ještě složitější je pak situace, když žije člověk zcela osamocen.

Preventivním řešením, jak ochránit seniora a být mu stále nablízku, je asistenční a tísňová péče Anděl na drátě. Sedm dní v týdnu, 24 hodin denně jsou připraveni vyškolení odborníci pomoci seniorovi s každým problémem.  Při akutním zdravotním selhání,  kolapsech, pádech  či  zraněních, zajišťují profesionální asistenti  okamžitou pomoc,  příjezd lékaře, informují rodinu a určené osoby.

 

SOS  tlačítko stále po ruce

Stačí k tomu jediné tísňové S.O.S. tlačítko, které je součástí chytrých hodinek , které rozpoznají nouzovou situaci, detekují nehybnost, hovor s asistentem probíhá automatiky (není potřeba nic přijímat, chytré hodinky na klienta mluví přímo), GSM – GPS lokátor přesně určí, kde se klient momentálně nachází, fungují nepřetržitě všude, kde je dostupný GSM signál. Další výhodou je, že zařízení lze používat  i jako mobilní telefon. Prostřednictvím hodinek či přívěsku může senior nejen hovory přijímat, ale také sám neomezeně volat.

 

Systém sám rozpozná nehybnost a pád

Když klient zmáčkne S.O.S. tísňové tlačítko v případě jakýchkoliv potíží, ze zařízení se ozve hlas operátora. Současně mohou být aktivovány nouzové kontakty na členy rodiny, sousedy či přátele. Pokud je to nutné, na pomoc vyjíždí vozidlo lékařské záchranné služby. Operátor je s klientem stále v kontaktu až do úplného vyřešení celé situace.

Zařízení umí navíc zalarmovat pomoc i v případě, že klient sám nezvládne aktivovat tlačítko. Systém sám rozpozná a upozorní dispečink na nestandardní situace jako je náhlý pád či déle trvající nehybnost. I v těchto případech asistent volá na zařízení a ověřuje stav klienta, případně zorganizuje odpovídající pomoc. Včasný zásah může zachránit život.

 

Působnost po celé republice

Anděl na drátě pečuje o stovky seniorů v celé republice. Senioři tak mohou navzdory svým omezením bez obav z nečekaných problémů nadále žít v domácím prostředí a nemusejí se bát ani vyrazit na procházky, za nákupy či zábavou. Vědí totiž, že nad nimi bdí oko odborné služby, která je kdykoliv k dispozici.

Služba se neomezuje pouze na krizové situace, ale podporuje uživatele v běžném každodenním životě. Linka bezpečí a poradna pomáhá seniorům slovem i radou v situacích, kdy je něco trápí, mají pocity úzkosti, osamění a strachu, nebo si jen tak chtějí popovídat o svých starostech či radostech. Chrání seniory před podvodnými a nekalými obchodními a dodavatelskými praktikami a pomáhá řešit problémy s chodem domácnosti.

Díky této lince se u klientů zlepšují verbální schopnosti, snižuje se pocit vyloučení a osamocení a napomáhá vytvářet bezpečné domácí prostředí. Uživateli umožňuje zůstat co nejdéle ve vlastním domově a bez obav o jeho bezpečí mohou být i pečující osoby a rodina.

 

Vyzkoušejte zdarma

Tísňová péče Anděl na drátě je sociální služba registrovaná dle §41 zákona č.108/2006 a má pověření Ministerstva práce a sociálních věcí (dále jen MPSV) k zajištění dostupnosti poskytování služeb zařazením mezi veřejně podporované sociální služby v obecném hospodářském zájmu.

Za službu klient platí tzv. přímou platbu, nebo také povinnou minimální účast ve výši 380 Kč měsíčně. Zbylé náklady jsou financována dílem jako vyrovnávací platba od MPSV a dílem (cca 20% ) formou sponzorských darů a příspěvku od soukromých právnických i fyzických osob.

Nyní mají možnost vyzkoušení služby včetně SOS zařízení na 2 měsíce ZDARMA. Teprve po ověření, že jim zařízení i služba vyhovuje, mohou ve využívání těchto služeb pokračovat a zařízení si následně zakoupit nebo pronajmout.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *