Betonové jímky mají své přednosti i úskalí

Pokud plánujete výstavbu rodinného domu (případně i chaty) v oblasti, kam nedosahuje kanalizace, pravděpodobně přemýšlíte nad alternativním řešením. V současné době se nabízí hned několik různých možností. Čistička odpadních vod je poměrně nákladnou záležitostí, a proto jsou stále v kurzu betonové jímky. Vypouštění splašků do potoka není tak jednoduché, jako tomu bylo v minulosti, navíc byste mohli dostat nemalou pokutu.

Předtím, než se pustíte do hledání vhodné betonové jímky, zvažte možnosti svého pozemku a vaše požadavky. Stačí zadat do vyhledávače frázi jako betonové jímky Hradec Králové a během chvíle se vám zobrazí hned několik firem působících v dané lokalitě.

 

Potřebujete povolení?

Betonová jímka je v podstatě vodotěsná nádrž bez odtoku, která se zasadí do pozemku. Sehnat se dají kromě betonových variant i sklolaminátové a plastové jímky, nicméně beton je v našich končinách osvědčený. Vyznačuje se dlouhou životností, ale také přijatelnou cenou.

Pokud tedy chcete zabudovat do země betonovou jímku, musíte získat stavební povolení. Jelikož se jedná o bezodtokovou nádrž, nemusíte žádat o povolení vypouštění odpadních vod, protože nahromaděné splašky vám vyveze speciální vůz do městské čistírny odpadních vod.

 

Jaká je cena betonové jímky?

Záleží samozřejmě na tom, na jakého výrobce či prodejce se obrátíte. Jestliže hledáte betonové jímky Liberec, nabídne se vám ještě několik modelů, které se liší objemem. Spočítejte si, kolik lidí v domácnosti žije, abyste pro takové účely pořídili i jímku.

Předpokládá se, že jeden člověk během dne vyprodukuje přibližně 80 až 100 litrů odpadních vod (mytí rukou, sprchování i splachování záchodu). Co se týče ceny za vývoz odpadních vod, tak za 2 000 litrů odpadních vod zaplatíte okolo 500 až 1 000 korun.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *