Boříme mýty o kráse – jak vypadá ideální žena napříč kontinenty?

Jak vypadá krásná žena? Tak na tuto otázku existují tisíce a tisíce různých odpovědí. Hodně záleží na tom, ve které zemi se ptáte. Jak se totiž říká: jiný kraj, jiný mrav. Každému se líbí něco jiného, a tak co jeden považuje za atraktivní, druhému se může zdát až odpudivé.

 

Ideální postava

Zdaleka ne všude ve světě jsou za dokonalé krásky považovány ženy s mírami 90-60-90. Štíhlá a pevná postava „letí“ hlavně v západním světě. Ale třeba v Jižní Americe by tyto dámy vůbec neměly šanci uspět, platí tady totiž: čím větší, tím lepší. Trendem jsou zde plné křivky, velké poprsí a výrazný zadeček. Podobně silné a větší ženy oceňují také v Africe. Tento typ postavy totiž evokuje plodnost a vyšší společenské postavení. Jen si na to vzpomeňte, až se budete trápit nějakým tím nadbytečným kilogramem.

 

Dokonalý make-up

Sexuální přitažlivost zvyšuje také líčení, které nám pomáhá zvýraznit naše přednosti a ubrat nám dovede i několik let. Neplatí však, že čím více make-upu na sebe nanesete, tím budete krásnější. Důkazem toho jsou Francouzsky, které to s denním líčením nepřehánějí, preferují přirozenost a i z mála dokážou vytvořit jedinečný „chic“ vzhled, pro který jsou obdivovány takřka po celém světě. Stačí jim k tomu jen rtěnka, rozjasňovač, tvářenka a korektor. Jiný názor na to však mají hollywoodské celebrity, které preferují výrazný make-up, umělé řasy a dokonalou úpravu obočí. Podobně to vidí i Indky, které si obličej zkrášlují pomocí tetování hennou. Nikoliv však pouze z estetických důvodů, věří totiž, že jim přináší zdraví a štěstí.

 

Sexy opálení

Vnímání krásy se liší i v náhledu na opalování. V Asii, především v Japonsku a Číně, jsou stále za dokonalé považovány krásky s bezchybnou a velmi světlou pletí. Ta je totiž od pradávna vnímána jako symbol vysokého postavení. Proto absolvují bělení kůže a ven vyráží výhradně se slunečníky, aby si na ně paprsky nepřišly. Naopak na Západě je situace zcela jiná. Tedy, po bezchybné pokožce toužíme všechny, proto pravidelně navštěvujeme kosmetické salony. Bledá pleť ale u nás v kurzu není, symbolem zdraví, krásy a mládí je do bronzova opálená pokožka. Dosáhnout dokonalého bronzového odstínu pomáhají nejen sluneční paprsky, ale i solária.

To všechno jen ukazuje, jak je ideál krásy proměnlivý. Bez ohledu na to, co je v jednotlivých zemích považováno za krásné, tamní ženy se tomu chtějí přiblížit, aby byly přitažlivé a líbily se. Tak se netrapte tím, že nezapadáte do žádné společensky uznávané „škatulky“.  Pamatujte, že ideální krása neexistuje!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *