Čalounické potřeby i pro amatéry ­– pusťte se do čalounění jako profíci

Čalounické služby nejsou levné. Čalouníků je poměrně málo a každý z nás, kdo se rozhodne zachraňovat starý nábytek po babičce, z půdy staré chalupy, nebo dokonce ze skládky, si to velice rychle rozmyslí, když dojde na fakt, že bychom jej měli nechat profesionálně opravit. Není to totiž vůbec levná záležitost.

 

Mnoho amatérů se dnes pouští do čalounění

Proč ne! Literatura i návody jsou poměrně dostupnými, stejně tak snadno seženeme skutečně profesionální čalounické potřeby. Z čalounické práce si dovedeme udělat hezké a velice zábavné hobby. Že se nám dílo nepodaří napoprvé? Možná bychom se neměli pouštět hned do celočalouněné sedací soupravy, ale vyměnit čalounění na židlích zvládne i naprostý amatér. Důležité však je sáhnout po profi polotovarech. Čalounické potřeby pro profíky i amatéry nabízí e-shop Melli interiéry.

 

Co k čalounění potřebujeme?

Především potřebujeme profesionální čalounické látky. Rozhodně nestačí ty běžné, určené pro šití oblečení. Jako čalounické látky se používají potahové látky a koženky. Hodit se vám též mohou matracoviny a damašek. Speciálním typem látek jsou outdoor látky. Ty musí splňovat podmínky UV odolnosti, někdy se nabízí též jako nepromokavé.

Běžně se nám těžce shánějí molitanové výplně. Ty staré mohou být ušpiněné, narušené, někdy se doslova rozpadnou na prach. Své na nich umí udělat i domácí zvířata či někde ve sklepě třeba hlodavci. Staré jsou též zdrojem plísní či roztočů. Nové čalounění je tedy nutné budovat od spodních vrstev a mnohdy vyměnit též molitany a koupit rouno, které se dnes již nepoužívá vlněné, ale především z moderních vatelínových materiálů.

Možná budete potřebovat i další čalounický materiál. Mohou to být různé náhradní dřevěné lamely, popruhy i pružiny. Hodit se vám bude kování, rozkládací mechanismy, ozdobné hřebíky, technické tkaniny pro spodní části nábytku, šňůry, lemovky, zipy a suché zipy a samozřejmě čalounické a krejčovské nářadí.

 

Melli Interiéry

Společnost Melli Interiéry je slovenská společnost, která sama vyrábí kvalitní sedací soupravy. Prodá vám však nejen sedací soupravu, či vám ji na míru vyrobí, ale nabídne vám i čalounické potřeby, které sama používá, a do čalounění se jako profík můžete pustit i svépomocí. Kdy jindy než v zimě, když máme obvykle více času než jindy.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *