Čeká vás letecká dovolená? Pozor, jakou váhu mají zavazadla!

Odletět na dovolenou do oblíbených destinací až po hlavní sezóně má své výhody. Moře je stále teplé, počasí si nezadá s horkým létem, ale všude je o poznání méně turistů. Pokud nás čeká cesta letadlem, měli bychom při balení na dovolenou dát pozor na váhu.

 

Sbalte se na gramy

Letecké společnosti mají váhové limity jak na kufry, tak i příruční zavazadla. Za překročení limitu si pak často musíte připlatit, což není nic příjemného a rozhodně to nechceme řešit na letišti, celí natěšení na dovolenou. Už při balení bychom tak měli vybírat s rozmyslem oblečení i další věci a nechat doma vše, co nepotřebujeme. Na dovolené stejně nakonec chodíme v jednom tričku a plavkách, i když s sebou máme troje různé kalhoty a šest tílek. Když jedeme autem, triko a jedny boty navíc nehrají až tak velkou roli, ale při cestě letadlem to může znamenat oněch pár gramů přes váhu.

 

Važte předem

Konkrétní podmínky té letecké společnosti, se kterou absolvujete cestu, je dobré si zjistit předem a připravit se, aby vás v den odletu nic nezaskočilo. Důležité je také nezapomenout na to, že samotný kufr něco váží. Ideální řešení je váha na zavazadla Orava, která váš sbalený kufr nebo batoh převáží a vy tak přesně víte, zda vám ještě zbývá možnost něco přidat či naopak musíte něco vybalit. Velký LCD displej je přehledný a zajistí, že vše dobře uvidíte, navíc na něm máte zobrazenou informaci i o vnitřní teplotě. Váha má funkci dovažování, takže pohodlně sbalíte i zapomenuté věci. Nezapomeňte si nechat rezervu a váhu vzít s sebou, bude se vám hodit na zpáteční cestu.

Nenechte si zkazit dovolenou jen tím, že vaše zavazadlo bude vážit více, než povoluje limit letecké společnosti a připravte se na odlet předem. Z dovolené si tak přivezete jen hezké vzpomínky a plno zážitků.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *