Den svatého Valentýna

Jako každý rok si tento svátek připomínáme 14. února, kdy si zamilované páry vyznávají lásku všemožnými způsoby. Pro nenáročné je to polibek s květinou nebo dobrá večeře při svíčkách. Chcete-li ovšem svou drahou polovičku opravdu okouzlit, dopřejte jí krásný a kvalitní šperk. Tížená radost z dárku tak bude zaručena.

 

Zlato nebo stříbro?

Levnější variantou jsou jistě stříbrné šperky. Jejich zpracování a moderní provedení vám dává na výběr z velkého množství krásných stříbrných kousků. Povrchová úprava rhodiem zabraňuje oxidaci (černání) stříbra, a vy si tak svůj nový klenot můžete užívat každý den.

Můžete-li si dovolit investovat více peněz, rozhodně vám doporučujeme vybírat ze zlatých šperků. Kvalitní 14-ti karátové zlato propůjčuje delší životnost a také záruku větší kvality. Zlatý šperk tak svému nositeli zůstane na dlouhé časy. Navíc hodnota zlata neustále stoupá, proto můžete brát koupi zlatého šperku jako malou investici.

 

Jaký šperk bude ten pravý?

Důležité je, zda chcete dárkem něco vyjádřit, nebo chcete blízkou osobu obdarovat něčím, co má ráda. K dostání jsou úžasné šperky s hlubším významem, které i beze slov vyjádří vaše city a sympatie. S výběrem vám rádi poradíme.

Srdce – je ověřenou klasikou. Přívěsek srdce z bílého zlata krásně doplní například červený rubín, který svým tvarem a barvou vyjadřuje lásku, ale i vášeň. Srdíčka z teplého žlutého zlata naopak tzv. zahřejí u srdce. Zlatý medailon ve tvaru srdce, který slouží pro uložení fotografií dodá vašemu dárku na originalitě. Možností je nekonečně mnoho.

Anděl – nemusí mít nutně jen náboženský podtext. Je vaše žena pro vás ztělesněním anděla? Darujte jí zlatý přívěsek s andílkem ať už s drahým kamenem, nebo bez. Obě možnosti zaručeně sklidí velký úspěch.

Nekonečno – už ve svém názvu je jasně čitelné vyznání nekonečné lásky a oddanosti. Krásný náhrdelník se symbolem nekonečna bude trefou do černého. Můžete jej doplnit o náramek opět se znakem nekonečna.

Kruh – symbolizuje spojení. Nejvýstižnějším šperkem v tomto případě je zlatý prsten. Nemusíme dlouho přemýšlet o možnosti, kdy můžete požádat svou milou na svatého Valentýna o ruku. Výborný moment překvapení a romantika zaručena. Vyberte pro svou vyvolenou krásný zásnubní prsten z bílého zlata nebo ze žlutého a dodejte si odvahy pro vyslovení oné kouzelné věty.

 

Šperk jen tak pro radost

Zjistěte si její oblíbenou barvu a podle toho volte šperky s různě barevnými drahými kameny. Ráda nosí perly? Pořiďte jí perlový náhrdelník, nebo zlaté náušnice s perlou. Důležité je, aby šperk odpovídal partnerově zalíbení.

Muži si nepotrpí na symbolické a jinak zdobené šperky, proto vybírejte z pánských šperků, které jsou obvykle v masivním provedení. Pánské prsteny jsou nejčastěji osazovány černým onyxem, nebo jsou čistě hladké bez kamene a v patřičné šířce.

Jistě už jste svého partnera stačili náležitě poznat a tak pro vás výběr správného dárku nebude velkou překážkou. Přejeme vám krásný den svatého Valentýna.
5 x komentováno u “Den svatého Valentýna

 1. Věra napsal:

  Já na Valentýna dostala jen takovou malou pozornost, za niž jsem ale moc ráda. Byla jí bílá růže, která mně vykouzlila úsměv na tváři jako už dlouho ne. Manžel totiž ví že mám ráda nějaké netradiční květiny ale i barvy a tou bílou mě teda úplně dostal.

 2. Libuše napsal:

  My jsme večeřeli s manželem doma, nechtěli jsme utrácet peníze. Stejně jsme totiž investovali dost peněz do naší nově vybavené kuchyně. Nechali jsme v ní snad přes 85 tisíc korun. No ale vypadá to krásně. A to titanové nádobí které dnes máme? Paráda.

  • Romča napsal:

   Tak to vám přeju. Jestli jste takto spokojení, tak to je paráda. Já jsem letos na Valentýna nakonec skončila sama. Manžel sice zamluvil restauraci, ale jelikož se odpoledne na Vinohradech stala nějaká násilná trestná činnost, tak musel jet do terénu.

 3. Věra napsal:

  U nás se Valentýn slavil docela ve velkém, což jsem vůbec nečekala. Manžel mně říkal, že to slavit nebudeme, opakoval, že se nikam nechystá, že to bude normální pondělí. Ale skutek utek. Najednou jsme se ocitli na Staroměstkém náměstí a šli do jedné vyhlášené restaurace. Překvapil mě, to teda jo.

 4. Eliška napsal:

  Tento rok se nám Valentýn náramně povedl. Manžel mě vzal na romantickou procházku k řece, objednal růže, které jsem dostala hned na začátku procházky, potom jsme šli do restaurace na opravdu kvalitního lososa a celý večer se mazlili. Moc jsem si to užila.

Comments are closed.