Dokázáno: děti z rozvedených rodin jsou hloupější

Ztráta partnera je sice bolestnou etapou, ale po několika měsících až letech si už nevzpomenete. Vedle vašeho boku se objeví partner nový a myšlenky na toho původního už dávno zavál prach minulosti. Dítě však na tuto ztrátu jednoho z rodičů nikdy nezapomene a ponese si jí sebou po celý život. Podle odborníků se jedná o velký psychický šok ovlivňující paměť a celkovou inteligenci. 

Emoce a IQ

Sledování subjektů přineslo zajímavé zjištění. Dlouhodobě chybějící rodič má vliv na vývoj mozku. Především pak na část související s pamětí, emocemi a v neposlední řadě s inteligencí.

Nezáleží na tom, zda chybí muž nebo žena. Zrání mozku je v takovém schématu naprosto nedostatečné a dítě pozvolna upadá do labilního sevření s následkem zhoršené paměti a IQ. Ke spuštění těchto negativních reakcí postačí i půlroční absence nebo dlouhodobý pobyt u babičky s dědou. Odlišná mozková frekvence, priority a zásady prarodičů většinou nekorespondující s moderní dobou dokážou mozkovou aktivitu a vývoj dětské inteligence výrazně zpomalit.
3 x komentováno u “Dokázáno: děti z rozvedených rodin jsou hloupější

  1. Lenička napsal:

    Tak to chudák moje dítě, minulý týden jsem se rozvedla.

  2. Jiřík napsal:

    Tak ti děkuji maminko, že si se rozvedla když jsem byl jako dítě … 😀 😀 😀

  3. Jiřina napsal:

    Vím, že každé dítě rozvod rodičů nějak poznamená, ale že až takhle ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *