Pište dopisy, budete originální

Spojit se s kýmkoli na celém světě je dnes otázka pár vteřin. Emaily, SMS, komunikátory, chaty a sociální sítě umožňují během chvilky napsat tomu druhému a zjistit nebo sdělit vše podstatné i nepodstatné. Přesto se stále více do popředí zájmu vrací staré, dobré, papírové dopisy.

Ano, zakázku domluvíte s klientem mnohem rychleji, když mu pošlete email. U firemní komunikace se omezíte na zasílání papírové podoby smluv, nabídek nebo novoročenek, víc často není potřeba. S rodinou a přáteli je to ale jiné, zvlášť pokud nejste ve spojení denně a nebydlíte všichni v jedné ulici.

Pochopitelně, že si zavoláte a napíšete jak se kdo má a kdy se sejdete, ale i jen obyčejný pohled z dovolené nebo z výletu dokáže udělat mnohem více radosti. Schválně, kolik dopisů nebo pohledů vám přišlo za poslední týden nebo měsíc? A když ano, že vás papírová podoba potěšila mnohem více než elektronický vzkaz na spartphonu? Vždyť i jen vánoční přání udělají větší radost v tradiční papírové podobě, než nicneříkající básnička rozeslaná formou SMS každému, kdo je v kontaktním seznamu.

Zkuste to. Kupte pohled, korespondenční lístek nebo rovnou dopisní papír a obálku, vezměte do ruky propisku a pište. Nezapomeňte, že papír není displej, nejde nic jedním kliknutím smazat, musíte škrtat. Pošlete pozdrav z výletu, díky chytrým aplikacím navíc nepotřebujete ani ty pohledy shánět, stačí jen nahrát fotku. Překvapení a zároveň velká radost jsou zaručeny.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *