Jak se vyhnout pleši?

Ztráta vlasů je u mužů do jisté míry přirozená, plešatost pak dokonce dědičná. Pokud se tak rozhlédnete po svých mužských příbuzných a místo bujných kštic vidíte počínající nebo pokročilé holé hlavy, asi vás to časem čeká také. Můžete ale udělat pár věcí, které tomu přeci jen pomohou předejít.

Podle statistik trpí na vypadávání vlasů 66% mužů starších 35 let. Většině žen přijdou muži s málo vlasy sexy, ale i přes to se právě muži snaží plešatění zabránit. Zkuste naše rady a hlavně, nenechte si pár vypadlými vlasy zkazit náladu.

Nepřítel stres: asi není potřeba dál rozebírat. Jako na vše v našem těle, i na kvalitu vlasů má stres svůj vliv, a tak čím více stresu, tím dřívější problémy s padáním. Samozřejmě stres asi ze svého života odstranit úplně neumíme, tedy pokud neplánujete přestěhovat se na opuštěný ostrov a živit se rybolovem a sběrem kořínků. Ale aspoň malé drobnosti pro radost a méně se nervovat jistě zvládne každý.

Podle statistik trpí na vypadávání vlasů 66% mužů starších 35 let.

Životospráva: i ta se projeví na zdraví a stavu vlasů. Některé potraviny pomáhají zabránit padání vlasů, jako je losos, oříšky, vajíčka, špenát, jehněčí maso, hrášek nebo dýně. Hledejte ty, které jsou bohaté na zinek, železo, minerály a antioxidanty a dopřejte si je ve svém jídelníčku.

Zapojte vědce: mnoho společností již dnes vyrábí produkty určené na zastavení padání vlasů, od šamponů až po pilulky. I ty vám mohou pomoci.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *