I doma můžete zařadit kardio cvičení

Za okny je sice ještě stále léto, přesto však už za pár týdnů přijde podzimní počasí. Plískanice a chlad ukončí venkovní sportovní sezónu. Pohybu se však nemusíme vzdát, i přes zimu si můžeme v soukromí domova kardio cvičení užít.

Přes léto nám počasí přeje a můžeme běhat, jezdit na kole a chodit na túry venku, jakmile se ale zhorší počasí, s venkovními aktivitami je většinou konec. Najít s čas na pravidelnou návštěvu posilovny je složité, výhodou tak je možnost pořídit si některý z kardio strojů domů a cvičit, když máme čas. Které jsou na domácí cvičení ideální?

Eliptický trenažér je vhodný pro všechny věkové kategorie, včetně starší generace. Doporučuje se i pro ty, kteří trpí na bolesti kolen, kyčlí a kotníků. Na eliptickém trenažéru kompletně procvičíte všechny svalové partie. Na cestě k co nejlepším výsledkům je vhodným doplňkem měřič tepové frekvence.

Běžecký pás je pro mnoho aktivních lidí základem pro domácí cvičení. Podle typu běžeckého pásu si můžete vybrat z různých funkcí, jako je běh do kopce nebo předvolené trasy. Pravidelný běh pomůže zlepšit celkovou kondici a vytrvalost. Při výběru běžeckého pásu se zaměřte i na jeho délku a  šířku, které se u různých typů liší.

Cyklotrenažér ocení nejen milovníci cyklistiky, kterým se mimo sezónu stýská po ujetých kilometrech. Je šetrný ke kloubům a procvičíte na něm současně svaly dolních končetin a střed těla. Pokud by pro vás byla jízda na cyklotrenažéru stereotypní, zpříjemnit si ji můžete třeba sledováním oblíbeného seriálu.

Veslovací trenažér bývá často opomíjený, přitom nejenže posílí kardiovaskulární systém, ale procvičí horní i spodní polovinu těla. Veslařský trenažér je skvělý stroj pro domácí posilovnu, mnoho modelů umožňuje složení do kompaktního tvaru, lze ho tak snadno zasunout třeba pod postel.

Výhodou toho, když máte některý z kardio strojů doma, je možnost zacvičit si kdykoli. Nejste vázaní na otevírací dobu nebo den v týdnu, zkrátka můžete cvičit kdykoli se vám zachce.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *