Jak dětem pomoci při strachu ze tmy? Vánoční dárky s přidanou hodnotou.

Ve dne vypadá dětský pokojíček i celá domácnost naprosto známě a bezpečně. Když ale večer zhasneme všechna světla, děti mívají ve stejném prostoru velké problémy. Jak jim pomoci?

 

Stolní lampička pro pocit jistoty

Pokud pořídíme dítěti něco, co mu i při zhasnutí velkého světla dodá pocit bezpečí, budou spokojeny obě strany. Dítě klidně usne a rodič si bude moci dopřát po celém dni zasloužený odpočinek. Stolní lampička zkrátí dobu usínání a dítěti díky oblíbenému motivu z pohádky zajistí příjemné sny. Lampičky s LED zdrojem mívají dlouhou životnost. Pokud zvolíme přenosné lampičky, můžeme je s sebou vzít také na výlety mimo domov.

 

Orientační svítidlo s oblíbeným pohádkovým hrdinou

Až budeme chtít, aby se naše dítě osamostatnilo například v noční návštěvě toalety, je dobré mu k tomu pořídit kamaráda, který ho bude provázet. Orientační svítidlo s motivem oblíbené pohádkové postavičky mu bude dobrým pomocníkem při samostatných nočních výpravách. Dobrou volbou bývají LED svítidla s čidlem pohybu. Při pohybu dítěte se rozsvítí a po návratu do postele se samy zhasnou a neruší tak dítě během spánku.

 

Dětská baterka – světlo vždy po ruce

Když budeme po dítěti chtít, aby se po bytě pohybovalo samo i v noci, je dobré ho na tuto noční výpravu dobře vybavit. Dětská baterka s oblíbeným hrdinou z pohádky mu dodá potřebnou odvahu a my se tak můžeme radovat z dalšího úspěchu našeho dítěte. Baterky s LED technologií bývají navíc bezpečné a baterie v nich, díky nízké spotřebě energie dlouho vydrží. Větší objevitelé si pak mohou vzít baterku například na školu v přírodě nebo na výlety mimo domov.

Zažeňme dětský strach s pomocí trochy světla ve tmavé noci, děti to ocení.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *