Jak na nadměrnou vlhkost v koupelně?

Koupelna by měla být nejčistším místem u nás doma. Právě proto ji uklízíme nejčastěji. Zde se ovšem také hromadí nejvíce vlhkosti. Špatně větraná koupelna je pastí na naše zdraví. Pára, zamlžené zrcadlo, tak vypadá tato místnost po sprchování. Když ale koupelna nemá dostatečné odvětrání, hromadí se zde vlhkost delší dobu a vytváří tak ideální prostředí pro růst plísní.

 

Jak vzniká nadměrná vzdušná vlhkost?

Nadměrná vlhkost v ovzduší doma může vznikat průnikem vlhkosti z pórů zdí, konstrukčními chybami stavby, nebo větráním při vlhkém počasí. Největší příčinou nadměrné vlhkosti jsme ale my sami. Koupeme se, sprchujeme, pereme, sušíme prádlo, vaříme, žehlíme. Voda se odpařuje i z vodních ploch jako jsou například akvária, nebo při zalévání květin. I naše tělo produkuje vlhkost, protože se potí a dýchá. To je například hlavní příčina toho, že i v ložnici můžeme mít vyšší vlhkost.

 

Jak ji poznáme?

Orosená okna a zrcadla, pára v ovzduší, plesnivé mapy na zdi, v rozích za nábytkem, to všechno jsou projevy nadměrné vzdušné vlhkosti.

 

Pryč s plísněmi i roztoči

Tyto dva nezvané hosty doma nevidíme rádi. Způsobují alergie a mohou být původcem mnohých závažných onemocnění. Plísně ovšem potřebují ke svému životu nadměrnou vlhkost. Stejně tak roztoči. To znamená, že když bude v domácnosti udržovat vzdušnou vlhkost na optimální úrovni, nemají plísně šanci.

Jak se zbavit nadměrné vzdušné vlhkosti?

  1. Udržujte doma čisto a zajistěte v místnostech čerstvý vzduch
  2. Při vaření používejte pokličky a digestoř. Po sprchování či koupání zapínejte větrání nebo větrejte otevřenými okny.
  3. Často větrejte. Zajistěte v místnostech čerstvý vzduch. Vhodné je rychlé nárazové větrání, kde otevřením oken na krátkou dobu vytvoříte průvan a vyměníte tak vzduch v místnosti.
  4. Důležité je v chladných dnech i vytápění. V chladných místnostech se snáze daří vlhkosti.
  5. Používejte pohlcovače vlhkosti

 

Speciální pohlcovač vlhkosti do koupelny

Koupelna je místo, kdy často bojujeme s přívalem nárazové vlhkosti – zejména po sprchování. Novinka pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace. Jeho design je vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří v koupelně.

Podívejte se na video.

Unikátní design je koncipován tak, aby zajistil maximální výkon systému. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu ve vrchní části zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpčním krystalům tablety, které ji přeměňují v kapalinu a hromadí ji ve spodní části. Odtud je pak velmi snadné ji vylít, například do toalety.


Koupelnový systém AERO 360° pracuje s jedinečnou náplní AERO 360°, která se v koupelně s rozlohou 10 m² spotřebuje přibližně za 2 měsíce (podle míry vlhkosti). Jeho moderní čistý design se hodí téměř kamkoliv a bude hezkým doplňkem v každé koupelně.

Koupit můžete zde

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *