Jezdit a o nic se nestarat? Přesně tak funguje operativní leasing

Lidé čím dál více chápou, že není vždy potřeba všechno vlastnit. Protože jakmile něco vlastníte, musíte se o to také starat. A právě tady leží kámen úrazu. Například s takovým automobilem je těch starostí docela dost.

Nákup dálniční známky, platba povinného ručení, přezouvání pneumatik, občasné návštěvy myčky, výměna oleje a vody v ostřikovačích, tankování. Vážně se vám chce tohle všechno řešit? Nebylo by lepší jen jezdit?

 

Operativní leasing slibuje jízdu bez starostí

Auta, do nichž byste nemuseli tankovat pohonné hmoty, ještě neexistují, nicméně ostatních starostí se zbavíte hravě. Stačí si vzít auto na leasing, na ten operativní. Od klasického neboli finančního leasingu se liší. Sice také platíte měsíčně určitou částku, nicméně pouze pár let. Pak skončí platnost smlouvy a vy si můžete uzavřít zase novou na jiné vozidlo. Staré auto zůstává majetkem leasingové společnosti a je pouze na ní, co s ním udělá. Některé nabízejí klientům možnost ho za zůstatkovou cenu odkoupit. Sami ovšem zvažte, zda je pro vás výhodné připravit se o všechna pozitiva, jež operativní leasing přináší.

 

Jezděte každých pár let v novém autě

Nepříjemné starosti za vás vyřeší leasingová společnost, to je fajn. Avšak víte, co je ještě lepší? Že si díky leasingu každých pár let jezdíte v novém autě. Smlouva se uzavírá na pár let, třeba tři roky, a jakmile skončí, vyberete si zase jiné auto. Výhody tohoto principu jsou dvě:

  1. Máte stále nové auto – kromě toho, že bude sousedům vrtat hlavou, kde na něj berete, jezdíte neustále ve vozech vybavených nejmodernějšími a nejbezpečnějšími technologiemi.
  2. Vůz přizpůsobíte svým finančním možnostem – v některých fázích života budete prostě muset šetřit více než v jiných a s operativním leasingem se tomu snadno přizpůsobíte. Když peníze jsou, můžete si vybrat dražší vůz, příští smlouvu uzavřete třeba na nějaké levnější auto.

 

Někdy je celá smlouva ještě flexibilnější

Kromě toho existuje i varianta, kdy se nemusíte smlouvou vůbec vázat na určitý počet let. Takovou možnost nabízí www.driveto.cz v rámci svého Driveto klubu. Pokud se do něj přidáte, můžete auto měnit libovolně. Jedno si půjčíte, a když se vám za dva týdny nebude líbit, zvolíte si místo něj jiné. Měsíční splátka navíc zahrnuje spoustu služeb, i takových, jež u jiných operativních leasingů nejsou běžné. V ceně jsou například i nové provozní kapaliny, dálniční známky a drobné díly (gumičky stěračů apod.). Samozřejmě platíte více než u standardního leasingu, ovšem jsou klienti, kteří si za prémiové služby rádi připlatí. Patříte mezi ně? Podívejte se, jak funguje Driveto klub.

Možná jste skeptičtí k takovým novým přístupům, ovšem šanci byste tomu měli dát. Vzpomeňte si na něj, až budete příště uvažovat o koupi nového vozidla. Na smlouvu o operativním leasingu nepotřebujete našetřené statisíce, což je jedna z mnoha dalších výhod.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *