Jak na podlahy v interiéru?

Setkáváme se s ní každý den a je nejvýraznějším prvkem celého bytu – správná podlaha by měla být neklouzavá, praktická, odolná vůči poškození a vodě, a v neposlední řadě musí vkusně doplňovat interiér celého bytu. Nebojte se volit do různých místností podlahy různých materiálů – každá místnost má jiné způsoby využití a dle nich je podlaha rozdílně zatěžkávána a zkoušena.
Vnásledujících odstavcích si blíže rozvedeme nejoblíbenější druhy podlahových krytin a co od nich očekávat.

 

Dřevěná podlaha dodá místnosti nádech luxusu

Dřevo nejen uklidňuje a zútulní každý interiér, ale je takévýborným izolačním a tepelným materiálem. Dřevěné podlahy se vyznačují vysokou životností,  mohou vám tedy sloužit i po několik generací, pokud o ně ovšem budete správně pečovat – dřevo je třeba čas od času ošetřit napuštěním speciálním lakem. Počítejte také s tím, že se tento přírodní materiál po čase opotřebí,  je proto nutné zvážit, zdali jste s tímto faktem smíření, nebo chcete mít i po spoustě let podlahu jako novou. V tom případě byste se měli zřejmě pohlédnout po jiném druhu podlahové krytiny.

 

Vinyl nepatří jen na gramofonové desky

Polyvinylchlorid neboli PVC je měkký materiál, vyrobený z produktů na bázi ropy. Nenechte se však odradit – v současné době se jedná o cenově nejdostupnější a zároveň nejoblíbenější podlahovou krytinu. Vinyl se skládá z několika vrstev, je měkký a příjemný na chůzi a zároveň odolný proti škábancům. Vinylovou podlahu skvěle sladíte s jakýmkoli interiérem – prodává se v široké škále barev a vzorů, ze kterých si vybere skutečně každý.

 

Parkety jako ze zámku

Někdo na ně nedá dopustit, jelikož se působením zubu času prohýbají, vržou a dávají tak najevo, co vše zažily, někdo je přesně kvůli tomu zatracuje – ať už tak či tak, klasické parketové podlahy zkrátka mají něco do sebe. V interiéru vyzařují teplo, pohodu a harmonii. Spolu s nimi si do domu přinášíte kus přírody, která se blahodárně odráží na těle i na duši. Tepelně izolují, jsou hygienické a navíc neváží prach, proto je lékaři často doporučují alergikům. Tato podlahová krytina králů a aristokratů si však žádá zvláštní péči – při úklidu postačí mop mírně navlhčený v čisté vodě, do kterého byste občas měli přidat poliš. Neuškodí jim pravidelné voskování a olejování, které se taktéž odrazí na jejich delší životnosti.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *