3 tipy, jak působit sympaticky

Všichni se asi shodneme na tom, že existují důležitější věci na světě, než je vzhled. Navzdory tomu však naprostá většina z nás více nebo méně řeší, jak vypadá. Chceme se totiž líbit, a to nejen sami sobě, ale i ostatním. Jak tedy správně zapůsobit?

 

Udělejte dobrý první dojem

Naše vizáž hraje podstatnou roli, protože jejím prostřednictvím si o nás ostatní vytvářejí svůj obrázek. Ona je tím prvním, čeho si na nás lidé všimnou, stačí jen deset sekund a mají jasno.Držení a řeč těla, tón hlasu, úsměv a oční kontakt – všechny tyto kousíčky se skládají do celkové mozaiky, které vytvoří první dojem. Snažte se chovat přirozeně, zdvořile, ale zároveň přátelsky, projevte o druhého zájem, ptejte se, ale nevyzvídejte.

 

Buďte sebevědomí

Důležitou úlohu sehrává sebevědomí. I ono jde však ruku v ruce se vzhledem, pokud tedy se sebou nejste spokojení, není nic jednoduššího než to změnit. Překonejte lenost, pohodlnost, obavy i strach a začněte na sobě pracovat. Když se budete dobře cítit, budete i dobře vypadat, vaše vnitřní spokojenost se totiž odrazí na vašem zevnějšku. Trápí vás kila navíc? Začněte běhat, vyrazte do posilovny, na aerobic, pilates nebo vyzkoušejte šikovné přístroje typu Vacushape, které vám s hubnutím a formováním postavy pomůžou. Nebo bojujete s akné či jinými nedokonalostmi pleti? Svěřte se do rukou odborníků a nechte si poradit, jak o pokožku pečovat.

 

Pečujte o sebe

Starejte se o sebe a nechte se hýčkat. Pravidelně zavítejte nejen na kosmetiku, ale i do kadeřnictví, na manikúru či pedikúru. Vsaďte na přirozenost, obzvlášť u denního líčení se vám to rozhodně vyplatí. Make-up by měl být jemný a decentní, zvláštní pozornost věnujte úpravě obočí. V tomto případě se vyvarujte jakéhokoli domácího experimentování. Obočí se totiž výrazným způsobem podílí na vašem vhledu, rámuje celý obličej a dokáže tak vaši krásu buď podtrhnout, nebo vám naopak pořádně uškodit. Tak si na to dejte pozor. První dojem totiž můžete udělat jen jednou a hodně těžko se napravuje.
Jeden komentář u “3 tipy, jak působit sympaticky

  1. Sára napsal:

    Určitě je dobré o sobě hezky pečovat, naše pleť nám to potom vrátí i s úroky 🙂 Někdy je ale dobré si občas zajít i na profesionální ošetření pleti nebo si nechat udělat například obočí. To mi přijde z metod permanentního make-upu takové nejlepší. Dá se totiž udělat krásné a přirozené, když člověk zvolí kvalitní salon. Já uvažuji, že bych si na něj zašla sem https://ar-aesthetics.cz/vlaskovani-oboci protože to vláskování mi přijde nejpřirozenější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *