Plesová sezóna za dveřmi – jak neudělat ostudu?

Ačkoli dnes žijeme v době, kdy v podstatě žádná módní pravidla neexistují a každý si na sebe může obléknout prakticky cokoli, přece jen je pár významných společenských událostí, při nichž se sluší předepsaný dresscode respektovat. Řeč je hlavně o plesech. Víte, jak se vyvarovat nepříjemného faux pas?

 

Buďte zdravě kritičtí

Patrně největší a nejviditelnější fiasko představuje nesprávný výběr plesových šatů. Stačí špatně zvolený střih a módní katastrofa je na světě. Snažte se být objektivní a zdravě kritičtí –

to, že róba vypadá dobře na modelkách v katalogu nebo přehlídkových molech rozhodně není zárukou toho, že bude slušet i vám. Nepyšníte-li se dokonalým tělem, snažte se nedostatky šikovně skrýt a naopak zdůraznit to, co je na vás krásné. Nevíte-li si rady, jaké šaty na ples pro vás budou ty pravé, nechte si poradit. Vydejte se do specializovaných obchodů nebo do půjčoven společenských šatů.

 

Nešlápněte vedle

Záležet si dejte i na výběru plesových střevíčků. Podle etikety by měly mít uzavřenou špičku, nicméně své místo si pomalu vybojovala i obuv s otevřenou špičkou, které se hodí například k dlouhým šatům s rozparkem. Zapomenout byste ale rozhodně měli na sandály i na extrémně vysoké podpatky, které nejsou při tancování zrovna dvakrát pohodlné. Nechcete přececelý večer na plese prosedět u stolu.

 

Pohlídejte si detaily

Lví podíl na konečném výsledku sehrávají drobné, ale důležité detaily. Třeba vhodné spodní prádlo, které nebude nijak narušovat celkový dojem.  Správně zkombinovat musíte také vhodnou kabelku, pořiďte si drobné elegantní psaníčko, které celý outfit dotáhne k dokonalosti. Máte-li výraznou róbu, pak zvolte psaníčko decentní, jestli jsou šaty jednoduché, pak se nebojte sáhnout po zdobnější kabelce. Její barva musí dokonale odpovídat odstínu šatů nebo zvolených doplňků, odvážnější se pak mohou vydat cestou kontrastu.

 

Dejte si na čas

Spěch jde ruku v ruce se stresem a jsme-li pod tlakem, děláme spoustu chyb a nic nám nevychází tak, jak by mělo. Najděte si tedy dostatek času na přípravu – šaty na ples vyberte v předstihu, lodičky předem pořádně prošlápněte, ať nemáte puchýře. Chcete-li, aby všechno klaplo na jedničku, svěřte se do rukou odborníků, objednejte se ke kadeřnici, vizážistce, manikérce. A pak směle vykročte na taneční parket!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *